Virtus je u sedmom kolu Evrokupa pobijedio Lokomotivu Kubanj rezultatom 89:83 (27:22, 22:22, 16:24, 24:15).

Nije u prvoj četvrtini bilo većih odvajanja nijedne ekipe. Nešto bolje su susret otvorili gosti i poenima Amedea Tesitorija poveli sa 8:3 nakon nešto više od dvije minute igre. Vratili sa ekipa Lokomotive brzo na 5:08 do kraja povela sa 9:8 kada je poentirao Alan Vilijams.  U nastavku igralo se “koš za koš” sve do pred sam kraj četvrtine kada je Miloš Teodosić povećao prednost na pet poena i poslije prvih deset minuta igre bilo je 27:22 za Virtus.

Početkom druge dionice vidjeli smo i najljepši potez na utakmici, pas srpskog plejmejkera Teodosića preko čitavog parketa. Upravo najviše zahvaljujući njemu gosti iz Bolonje stigli su do 36:28 sedam minuta do kraja poluvremena. Nakon toga domaći prave seriju 8:0 i na 4:36 do kraja bilo je 36:36. Ipak, gosti su uspjeli da zaustave Lokomotivu i na odmor odu sa prednosti 49:44.

Početkom drugog poluvremena Virtus je stigao i do dvocifrene prednosti. Tesitori je ubacio slobodna bacanja i nam nešto manje od dvije minute bilo je 54:44 za goste. Od tada domaći prave nevjerovatnu seriju od čak 18:0 najviše zahvaljujući Vilijamsu i Kevinu Herviju. Gosti čak šest minuta nisu mogli do koša i dvije minute prije isteka treće dionice Lokomotiva je imala plus osam (64:56). U tim trenucima tim iz Italije držali su u igri Tesitori i Teodosića i u odlučujućih deset minuta se ušlo rezultatom 68:65 za Lokomotivu.

Na samom startu posljednjih deset minuta gosti su preokrenuli i poenima Alesandra Pajole poveli sa 69:68. Ubrzo su se odvojili na plus šest, te su tu razliku i održavali sve do kraja. Nisu dozvoljavali igrači Virtusa ni u jednom trenutku ruskoj ekipi da priđe i ugrozi tim iz Italije. Na kraju su gosti slavili sa 89:83.

Najefikasniji u timu iz Bolonje bio je Miloš Teodosić sa čak 29 poena, dok je u Lokomotivi Kevin Hervi ubacio 21 poen.

U sljedećem kolu Virtus igra protiv Andore, dok Lokomotiv dočekuje Lietkabelis.