U posljednjoj utakmici dana u Evroligi, Barselona je ponizila Fenerbahče u “Blaugrani”, rezultat je bio 97:55 (28:17, 23:12, 18:9, 28:17).

Iako je Fenerbahče bio oslabljen zbog neigranja Nanda Dekoloa, ovakav debakl se nije mogao očekivati. Aleks Abrines i Nikola Mirotić su održali košarkašku kliniku gostima u prvoj četvrtini. Španski reprezentativci su kombinovano ubacili čak 22 od 28 poena Barselone u tom kvartalu, a u drugoj četvrtini razlika je rasla i do +23 (49:26).

Za razliku od duela protiv Real Madrida kada se Barselona opustila i dopustila protivniku da se vrati u igru, to se sada nije desilo. Šarunas Jasikevičius je bio izuzetno bijesan nakon te utakmice u “El Klasiku”, istakao je da ne želi da se to više ponovi ove sezone, a očito je da su njegovi košarkaši ozbiljno shvatili njegove riječi. Katalonci su dobili ubjedljivo i treću, ali i četvrtu četvrtinu, pa je na kraju rezultat bio 97:55.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kajl Kjurik sa 25 poena, dok je 20 dodao Rolands Šmits. Jedini dvocifren kod gostiju je bio Lorenco Braun sa 10 poena.

Barselona će i naredno kolo igrati na svom parketu jer u Kataloniju stiže Olimpijakos, dok će Fenerbahče još jednom gostovati u Španiji, ovaj put kod Baskonije u Vitoriji.