Tijesna pobjeda Netsa protiv Baksa, Reptorsi izašli lako na kraj sa Maveriksima

Košarkaši Bruklin Netsa pobijedili su sinoć na domaćem parketu ekipu Milvoki Baksa rezultatom 125:123 (28:34, 29:22, 37:33, 31:34).

Prvo poluvreme je donijelo mnogo promjena kod rezultata i jednih i drugih, ali na kraju na odmoru su vodili domaći minimalnim rezultatom 57:56. U nastavku je novi tandem Netsa Kevin Durent – Džejms Harden i saigrači kontrolisali prednost svog tima. Nakon nešto manje od šest minuta igre u drugom poluvremenu i trojkom Džoa Herisa  bilo je dvocifreno vođstvo (83:72).

Na minut prije kraja utakmice Milvoki Baksi su preuzeli inicijativu i kao da su se tek razbudili krenuli po novu pobjedu u finišu ove utakmice. Akteri ovog susreta su donije uzbudljivu završnicu, a Baksi su 55 sekundi prije kraja poenima Krisa Midltona poveli sa 123:122. Već u narednom napadu Harden je promašio trojku, ali nakon toga se iskupio ofanzivnim skokom i asistencijom za Durenta koji je ipak bio precizan, i donio pobjedu Netsima od 125:123.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Džejms Harden sa dabl-dabl učinkom 34 poena i 12 asistencija. Na drugoj strani dabl-dabl je imao i Janis Adetokunbo sa 34 poena i 12 skokova.

Toronto Reptorsi su sinoć bili bolji od Dalas Maveriksa rezultatom 116:93 (22:18, 25:29, 34:25, 35:21), i tako došli do petog trijumfa u NBA sezoni.

Domaći su slomili otpor teksaške franšize tek u drugom poluvremenu, u trećem kvartalu. Serijom od 9:0 na startu posljednjeg perioda, riješili su pitanje pobjednika ovog meča kod rezultata 99:77.

Najefikasniji igrač u ekipi iz Toronta bio je Kajl Lauri sa 23 poena, kod Maveriksa meč sa istim brojem poena je završio Kristaps Porzingis.