, Tirana je bila srećna za šampiona BiH, da li će iste sreće biti šampion Srbije?

Fudbaleri Crvene zvezde naredne sedmice će gostovati u Tirani protiv istoimene ekipe u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda je favorit na terenu, ali važnost ovom meču daju sve stvari koje će se događati van terena i koje bi se događale da je omogućeno prisustvo gledalaca.

Za jedan klub iz Bosne i Hercegovine Tirana će ostati u vječnom sjećanju jer su tu ostvarili svoj najveći uspjeh u istoriji. U sezoni 2007/08, fudbaleri Modriče postali su prvi i jedini put šampioni Bosne i Hercegovine.

Zahvaljujući tom uspjehu u ljeto 2008. našli su se u žrijebu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Popularni “uljari” su bili nosioci i kuglice su ih spojile sa prvakom Albanije, Dinamom iz Tirane.

Prvi susret je odigran na stadionu “Kemal Stafa” u Tirani pred 2000 navijača. “Modričani” su sjajno odigrali i u drugom poluvremenu golovima Vladimira Miljkovića i Joce Stokića uspjevaju “slomiti” domaćina i odnose veliku prednost pred revanš u Zenici. Na njihovu žalost susret se nije mogao igrati u Modriči jer stadion nije ispunjavao uslove, pa je “Bilino polje” ugostilo Dinamo.

Djelovalo je da u revanšu neće biti uzbuđenja sve do posljednjih 20 minuta kada gosti dolaze u vođstvo  preko Džafaja. Bilo je prilika i da izjednače ukupan rezultat, ali do toga nije došlo jer su domaći preko Zafirovića i Bojića u posljednjim trenucima došli do još jedne pobjede za ukupnih 4:1.

Modriča je u narednom kolu ispala od danskog Olborga, pa im učešće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ostaje najveći uspjeh u klupskoj istoriji.