, Tomane odveo Zvezdu u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona (VIDEO)

Pogotkom Tomanea u 62. minuti, Crvena zvezda je slavila u Tirani protiv istoimenog rivala rezultatom 1:0 i na taj način šampion Srbije je izborio plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvo poluvrijeme u Tirani je odigrano bez konkretnih prilika na obje strane. Zvezda je imala nešto veći posjed lopte, ali jedini pokušaj je imao domaći u tim 20. minuti kada je Ernest Muči neprecizno gađao.

Isti igrač koji je zaprijetio u prvom poluvremenu je umalo doveo Tiranu u prednost u 59. minuti. Muči je sjajnim driblingom izbacio Radovana Pankova, ali Milan Borjan je uz pomoć stative spasio svoj tim.

Kazna za promašaj Mučija je stigla samo tri minute kasnije. Aleksandar Katai je ubacio loptu iz kornera, a najviši u skoku je bio Tomane za 1:0 vođstvo Zvezde!

Veliku priliku za izjednačenje, Tirana je propustila u 68. minuti. Vinful Kobina je izašao sam ispred Borjana, ali bio je neprecizan. Na drugoj strani je u sljedećem napadu sa distance pokušao Gelor Kanga, međutim rezultat je ostao 1:0 za Zvezdu.

Do kraja utakmice, jedinu šansu za promjenu rezultata su imali domaći, ali Jurgen Vrapi je bio neprecizan glavom u 87. minuti, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Žrijeb za treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona će biti održan 31. avgusta, a beogradski crveno-bijeli će biti povlašteni na žrijebu.