Atletiko Madrid sa 3:1 je slavio na gostovanju kod Betisa.

Od samog prelaska iz Benfike u Atletiko Madrid pred Žoaa Feliksa su stavljena ogromna očekivanja. U glavama navijača madridskog kluba, ali i ljudi koji ga vode on je bio projektovan kao superstar koji će vući ekipu do najviših evropskih visina.

Povremeno jeste, ali nikada u kontinuitetu, Feliks to i isporučivao, a sada se nakon velikog zatišja koje se proželo tokom srednjeg dijela sezone Portugalac ponovo počeo dizati formom.

Prvo je prije 15 dana zabio i asistirao protiv Osasune, pa je četiri dana poslije dao gol i Mančester junajtedu u Ligi šampiona, a danas je vodio svoj tim do jedne od najvažnijih pobjeda ove sezone – one u Sevilji protiv Betisa u izravnoj borbi za plasman u Ligu šampiona.

Feliks je prov već u drugoj minuti doveo svoj tim do prednosti, a onda je na isteku sat vremena igre uradio isto, nakon što je Kristijan Teljo izjednačio rezultat u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Konačnih 3:1 na asistenciju Antoana Grizmana deset minuta prije kraja postavio je Tomas Lemar

Atletiko Madrid sada je četvrti tim Primere sa 48 bodova, a Betis ima dva manje.