U okviru 16. kola Premijer lige Engleske, Totenhem je na svom terenu remizirao protiv Fulama, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Prvu priliku je imao Totenhemov Serhio Reguiljon u sedmom minutu, ali šutirao je veoma neprecizno iz solidne pozicije u šesnaestercu.

Izabranici Žozea Murinja su bili konkretniji i u nastavku, a sljedeću šansu su imali u 17. minutu, no Alfonse Areola je zaustavio udarac Hjong-Mina Sona. Golman gostiju je iz istog duela izašao kao pobjednik i sedam minuta kasnije, kada je fudbaler iz Južne Koreje bio neuspješan glavom.

Ipak, “Pijevci” su poveli u 25. minutu. Reguiljon je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Hari Kejn se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena, nije bilo više uzbuđenja i na veliki odmor se otišlo istim rezultatom.

Domaćini su bili nešto bolji i u drugom dijelu, a Son je u 72. minutu mogao udvostručiti prednost svog tima, ali pogodio je samo stativu.

Kazna je uslijedila 120 sekundi kasnije. Ademola Lukman je sjajno probio po lijevoj strani, zatim je ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo ju je dočekao Ivan Kavaljero i Ugo Ljoris je bio nemoćan.

Totenhem se nije uspio oporaviti od ovog šoka, Reguiljon je pred sam finiš postigao gol, ali to je učinio iz nedozvoljene pozicije i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je ostalo 1:1.

U narednom kolu, Sparsi gostuju protiv Šefild junajteda, a Fulam na svom terenu dočekuje Čelsi.