U okviru četvrtog kola Lige Evrope, Totenhem je na svom terenu savladao Ludogorec sa 4:0, Bajer Leverkuzen je takođe kao domaćin pobijedio Hapoel Ber Ševu sa 4:1, a Slavija Prag je u gostima bila bolja od Nice rezultatom 3:1.

“Pijevci” su agresivno ušli u utakmicu i prvu priliku su imali već u sedmom minutu. Geret Bejl je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta je ipak završila pored gola.

Domaćini su poveli u 16. minutu. Nakon akcije na sredini terena, Dele Ali je poslao loptu prema naprijed, a ona je uz malo sreće došla do Karlosa Vinisijusa, koji je savladao protivničkog golmana za 1:0.

Izabranici Žozea Murinja su udvostručili prednost u 34. minutu, a dva glavna aktera su bila ista kao kod prvog pogotka. Nakon odbijene lopte, Ali je nesebično ostavio loptu za Vinisijusa, kome nije bilo teško da je proslijedi u mrežu i tako postavi rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 2:0.

Nastavak nije donio ništa novo, tim iz Londona je nastavio sa potpunom dominacijom, a treći pogodak je bio zaista maestralan. Hari Vinks je iz izuzetno velike udaljenosti, gotovo sa sredine terena, savladao neopreznog Plamena Ivanova, koji je na kratko napustio gol liniju i to mu se obilo o glavu.

Do kraja utakmice, domaćini su postigli još jedan gol, a strijelac je bio Lukas u 73. minutu. Konačan rezultat je glasio 4:0.

Bajer Leverkuzen je bio mnogo bolji rival tokom čitave utakmice protiv Hapoel Ber Ševe, a Patrik Šik ih je doveo u vođstvo u 29. minutu, kada se dobro snašao poslije kornera.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću “Apotekara”, a druga lopta u mreži gostujućeg golmana je viđena već u 48. minutu. Strijelac je bio Leon Bejli.

Itamar Šviro je bio precizan na drugoj strani u 58. minutu, nakon velike greške odbrane tima iz Leverkuzena. Smanjio je na 2:1, ali to je bilo sve od Hapoela za ovu utakmicu.

Bajer je ponovo dodao gas i u 76. minutu stigao do novog zgoditka. Kerem Demirbaj je odlično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara i lopta je od prečku završila u mreži Izraelaca.

Konačan rezultat, 4:1, postavio je Lukas Alario dva minuta kasnije.

Slavija Prag je u gostima savladala Nicu sa 3:1. Prvi pogodak za češki tim je postigao Ondrej Lingr u 15. minutu i rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Amin Guiri je izjednačio u 61. minutu, ali klub iz Praga je u nastavku ipak riješio meč u svoju korist.

Samo tri minuta kasnije, Piter Olajinka je pogodio za 2:1, a konačan rezultat je postavio Abdalah Sima u 75. minutu.