Totenhem pokazao kvalitet u prvoj utakmici, odluka na Maksimiru (VIDEO)

Totenhem je u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope savladao Dinamo na svom terenu rezultatom 2:0.

Jasno je bilo od prve minute da se trener Dinama Zoran Mamić opredijelio prvenstveno na odbranu svog gola. Nije imao puno ni izbora, sa obzirom na znatno veći kvalitet “Pijevaca” koji su nisu izašli u najjačem sastavu zbog londonskog derbija protiv Arsenala koji ih očekuje za vikend.

Prvu veliku priliku Totenhem je iskoristio u 25. minuti. Erik Lamela se prošetao kroz odbranu gostiju i šutirao, međutim njegov udarac je pogodio stativu i na sreću domaćih odbio se u noge Hariju Kejnu koji je poslao loptu u praznu mrežu.

Nije Dinamo pokazao apsolutno ništa u prvih 45 minuta, a Totenhem je kontrolisao igru. Djelovalo je da domaći mogu do prilike u bilo kom trenutku utakmice, ali se to nije desilo do kraja prvog dijela, te je ostalo 1:0.

Od starta drugog poluvremena Totenhem je krenuo još agresivnije, kao da je Žoze Murinjo od svojih izabranika na poluvremenu tražio da što prije postignu drugi gol. Mogli su u 51. minuti kada je Tangaj Ndombele pao u kaznenom prostoru, međutim nije bilo elemenata za penal.

Imao je i Dinamo jedinu priliku nakon sat vremena igre. Dobru loptu je dobio Bruno Petković, ali je napadač “Modrih” loše šutirao. Pet minuta kasnije goste je spasio Dominik Livaković kada je odbranio odličan udarac Stivena Bergvajna.

Do drugog gola i ubjedljivije prednosti Totenhem je stigao u 70. minuti drugim golom Kejna. Ovaj put Serž Orije je centrirao, a Teofil Katrin poklonio loptu Kejnu, što je kapiten Totenhema iskoristio i postigao drugi pogodak.

Probao je Mamić pred kraj da dođe do pogotka uvođenjem Marija Gavranovića, ali nje to donijelo mnogo toga “Modrima“. Mogli su pred kraj primiti i treći gol, no Livaković je odlično odbranio udarac Gereta Bejla iz slobodnog udarca, pa je ostalo 2:0 pred revanš koji je za sedam dana na “Maksimiru“.