Totenhem polomio sve Šefildove oštrice

U okviru 19. kola engleske Premijer lige na “Bromal lejnu” sastali su se Šefild junajted i Totenhem. Od početka su gosti dominirali, te zasluženo slavili rezultatom 3:1.

Ekipa Žozea Murinja je u ovom meču imala ulogu favorita, a to su se “Pjevci” trudili da opravdaju od samog početka utakmice. Odmah su “Bijeli” iz Londona počeli da napadaju gol “Oštrica“.

Gostujuća ekipa je odlično izvela korner u 5. minutu meča, a Serž Orije je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme. Hjong-min Son je upisao novu asistenciju, a njegov je kolega postavio glavu perfektno, dovoljno da skrene loptu u lijevu stranu gola Erona Ramzdejla. Totenhem je od tog trenutka poveo sa 1:0.

Sheffield Utd 0 – [1] Tottenham – Serge Aurier 5′ from r/soccer

Samo tri minute kasnije Son je sjajno istrčao i dobio odličnu loptu u prostor, te šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio desnu stativu Šefildovog gola. U uvodnom dijelu meča je izgledalo kako “Oštrice” nemaju način da zautave gostujuće igrače.

Domaći igrači su izgubili loptu na svojoj polovini terena u 40. minutu i nespretno su reagovali dok su “Pjevci” odradili jednu brzu kontru. Lopta je u procesu napada došla do Harija Kejna koji ovakve poklone ne propušta. Bilo je to 2:0 za Totenhem.

Sheffield Utd 0 – [2] Tottenham – Harry Kane 40′ from r/soccer

Igrači Krisa Vajldera nisu mogli da pronađu put do mreže Uge Ljorisa, jalovi pokušaji pred golom gostiju iz Londona nisu davali rezultat. Na kraju prvih 45 minuta na semaforu je stajalo 2:0 za Totenhem.

Domaći su u 59. minutu meča izveli sjajnu timsku akciju, uspjeli da upute loptu u protivnički šesnaesterac iz jednog centaršuta. Na pravom mjestu je bio Dejvid Mekgoldrik koji je sjajan skok pretvorio u gol i smanjio prednost Totenhema na 2:1.

Sheffield Utd [1] – 2 Tottenham – David McGoldrick 59′ from r/soccer

Jedan gol razlike potrajao je samo tri minute na stadionu Šefilda. Opet su gosti pokazali zašto su favorit da u ovom meču osvoje sva tri boda. Tangi Ndombele je primio loptu, te primjetio da je golman izašao sa linije, a zatim ga lobova maestralnim udarcem. Rezultat je bio 3:1 za Totenhem.

Sheffield Utd 1 – [3] Tottenham – Tanguy Ndombélé 62′ (Nice Goal) from r/soccer

Domaći su do kraja meča probali da ugroze gostujućeg golmana preko Bilija Šarpa koji je primio precizan pas na 17 metara od protivničkog gola i pucao. Međutim, njegov je šut otišao desno pored gola. Ostalo je na kraju 3:1 za Totenhem.

Šefild u idućem kolu putuje na “Old traford” ekipi Mančester junajteda, dok će Totenhem u Londonu ugostiti šampione, Liverpul.