Totenhem preko Brentforda do finala Liga kupa (VIDEO)

U polufinalu engleskog Liga kupa Totenhem je savladao Brentford rezultatom 2:0, pa će u finalnom okršaju za trofej čekati boljeg iz duela Mančester junajteda i Mančester Sitija.

Već u 12. minuti fantastičnu akciju “Pijevaca” predivnim golom glavom krunisao je Musa Sisoko. U prvi mah pokušao je centrirati Hari Kejn, a sticajem okolnosti i činjenicom da se pronašao na pravom mjestu u pravo vrijeme lopta se ponovo odbila do njega. Totenhem je krenuo u napad propraćen sa nekoliko dodavanja, a fantastičan centaršut uputio je Serhio Regulion, nakon čega je Sisoko zatresao protivničku mrežu.

Ostatak prvog poluvremena protekao je kako u rezultatskoj, tako i u terenskoj inicijativi domaćih fudbalera, a izabranici Žozea Murinja propustili su nekoliko prilika da udvostruče “vođstvo”. Prvo je samo nekoliko minuta poslije prvog gola fantastičnu priliku propustio najbolji igrač Azije  Hjong-min Son.

Potom je Lukas poslije izvedenog kornera još jednim udarcem glavom pokušao savladati golmana Brentforda Davida Rahu, ali ovaj put na visini zadatka bio je španski čuvar mreže.

U drugom poluvremenu prvu ozbiljniju priliku imali su igrači gostujućeg tima, ali nije se dugo čekalo da još jednom pokuša Son, ali na ovom meču južnokorejski fudbaler nije imao sreće.

Mrežu su u drugih 45 minuta prvi zatresli fudbaleri Brentforda i to na krilima Ajvana Tonija, ali intervencijom VAR tehnologije gol je poništen zbog prethodne situacije u kojoj se engleski fudbaler nalazio u nedozvoljenoj ofsajd poziciji.

Sve propuštenje prilike Son je nadoknadio u 70. minuti kada je fantastično iskoristio loptu Tangi Ndombelea, a zatim preciznim udarcem bez mnogo problema udvostručio vođstvo “Pijevaca”.

Sve što su uspjeli uraditi do kraja utakmice fudbaleri Brentforda ogleda se u crvenom kartonu koji je zaradio Džoš Dasilva, a prema prvoj odluci glavnoj sudije ovog meča odluka nije bila ovakva, ali poslije gledanja snimka putem VAR  tehnologije, Dasilva je morao ranije put svlačionice.

Do kraja meča nije bilo prevelikih uzbuđenja, a kao što smo već rekli Totenhem će u finalu čekati boljeg iz duela u kojem će se zasigurno naći jedan predstavnik Mančestera, a da li će to biti “Građani” ili “Crveni đavoli” preostaje da vidimo poslije utakmice koja je zakazana za srijedu od 20:45 časova.