Tragičan poraz Partizana na Ivanovićevom debiju u Baskoniji

Košarkaši Baskonije savladali su ekipu Partizana sa 84:83 u šestom kolu Evrolige.

Prije početka utakmice u čast Luisa Skole povučen je njegov dres iz upotrebe, a ovo je ujedno i bio novi debi Duška Ivanovića na klupi Baskonije. Domaćin je dobro krenuo i poenima Tadasa Sedekerskisa je poveo sa 8:3, no Frenk Kaminski je okrenuo na 10:8. Nakon toga je uslijedila serija Baskonije za 15:10, da bi prva četvrtina završila rezultatom 23:23.

Tristan Vukčević je povukao Partizan ka vođstvu od 29:23, ali je tada uslijedila serija domaćina od 15:0 (38:29). Prišao je Partizan na 41:36, pa su Džejms Naneli i Alen Smailagić potpuno smanjili zaostatak na 46:42, te je na poluvremenu bilo 48:42.

Poenima Maika Kocara Baskonija je povela sa 53:45, međutim uslijedilo je par dobrih minuta gostiju koji su uspjeli da totalno preokrenu na 61:55. Naneli se pobrinuo da Partizan povede sa 66:58, a domaćin je do kraja treće četvrtine smanjio na 66:63.

Markusa Hauarda nije išao dobro šut tokom utakmice, ali je pogodio bitnu trojku -2 (75:73), da bi Sedekerskis sa linije slobodnih bacanja preokrenuo na 78:77. Ognjen Jaramaz je trojkom izjednačio na 80:80, pa su Španci poveli sa 82:80.

Ipak Naneli je poentirao uz dodatno slobodno bacanje za 83:82 i domaćinu je ostalo 13,2 sekunde do kraja za posljednji napad. Promašili su čist šut za tri poena, ali je u skoku napravljen faul nad Čimom Monekeom na 1,1 do kraja. Pogodio je oba slobodna bacanja za 84:83, a nakon što Partizan nije iskoristio svoj napad domaćin je počeo slaviti pobjedu.

Najefikasniji na meču bili su Čimo Moneke i Džejms Naneli sa po 16 poena.

Partizan u narednom kolu dočekuje Fenerbahče, a Baskonija gostuje Olimpijakosu.