tre jang

Bogat program bio je u najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi na svijetu u noći između ponedjeljka i utorka obilježilo je devet mečeva.

Ekipa Atlanta Hoksa je ubjedljivo slavila protiv Detroit Pistonsa 122:104 predvođena Tre Jangom. Sjajni plejmejker je za 32 minuta na parketu ubacio isto toliko poena, a dodao je i devet asistencija.

Atlanta je od prve četvrtine uspostavila ritam i održavala prednost stečenu u uvodnim minutama utakmice. Pistonsi su se držali do treće četvrtine kada je protivnik napravio novu seriju i rezultatski se odvojio u potpunosti.

Pored Janga, dobru partiju je pružio Džon Kolins sa 22 poena i sedam skokova, a Kem Rediš je ubacio 17 poena.

Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme upisao 14 poena, uz tri skoka i asistenciju. Uz to, šuter Hoksa je završio meč bez izgubljene lopte.

Na drugoj strani po 21 poen ubacili su Keli Olinik i Sadik Bej. Tri poena manje imao je Džoš Džekson.

Košarkaši Denver Nagetsa su pretrpjeli neočekivani poraz od Klivlend Kavalirsa 99:87. Najbolji u ekipi iz Kolorada bio je Nikola Jokić.

Srpski centar je postigao 24 poena, uz 19 skokova i tri asistencije.

Ključni faktor poraza, kako je istakao trener ekipe Majk Meloun, bio je veliki broj izgubljenih lopti njegove ekipe. Startna petorka je izgubila čak 15 lopti.

Ostali rezultati NBA utakmica u noći sa ponedjeljka na utorak:

• Šarlot Hornetsi – Boton Seltiksi nakon produžetaka 129:140 (Tejtum 41p, Braun 30p)
  • Indijana Pejsersi – Milvoki Baksi 109:119 (Adetokunbo 30p, Midlton 27p)
  • Bruklin Netsi – Vašington Vizardsi 104:90 (Durent 25p, Mils 21p)
  • Majami Hit – Orlando Medžik 107:90 (Batler 36p, Adebajo 16p)
  • Toronto Reptorsi – Čikago Bulsi 108:111 (DeRozan 26p, Anunobi 22p)
  • Minesota Timbervulvsi – Nju Orleans Pelikansi 98:107 (Tauns 32p, Edvards 28p)
  • Los Anđeles Klipersi – Portland Trejlblejzersi 116:86 (Kenard 23p, Mekolum 20p)