Trećeligaši izbacili Seltu i Hetafe, Sevilja i Viljareal bez mnogo problema do naredne faze Kupa Kralja

Rana faza Kupa Kralja ponudila je frapantne rezultate koji se ponajviše ogledaju u trijumfima trećeligaša Ibice i Kordobe koji su savladali osmoplasirani tim Primere Seltu rezultatom 5:2, odnosno Hetafe koji je bez šanse za nastavak takmičenja ostao poslije minimalnog poraza 1:0.

U okršaju Ibice i tima koji dolazi iz Viga sve je bilo riješeno već poslije prvih 45 minuta kada je semafor pokazivao 3:0 (Serhio Kastel koji je postigao dva gola, te Havi Perez)u korist trećeligaša. Na otvaranju drugog dijela igre Ibica je dodatno povećala vođstvo preko Manu Moline, ali Selta je smanjila na 4:2 golovima Santi Mine i Džordana Holsgrova. Imali su fudbaleri iz najelitnijeg ranga španskog fudbala priliku da dodatno uvedu utakmicu u neizvjesnu završnicu sa bijele tačke, ali Santi Mina bio je neprecizan. Do kraja meča tačku na “i” petardom u mreži Selte stavio je Anhel Rodado.

Za drugo veliko iznenađenje zaslužni su fudbaleri Kordobe koji su bili bolji od Hetafea minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je već u šestoj minuti Vili Ledezma, a poslije toga mreže oba tima mirovale su do posljednjeg sudijskog zvižduka, nakon čega je tim iz predgrađa Barselone završio svoj nastup u ovogodišnjem Kupu Kralja.

Sevilja je na gostovanju pobijedila trećeligaša Linjares rezultatom 2:0, a Andalužani su prolaz u narednu fazu zaslužili golom Oskara Rodrigeza koji je “probio led” u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena za 1:0. Posao je dovršio defanzivac poraženog tima Fran Lara na samom otvaranju drugog dijela igre kada je nespretnom reakcijom u 47. minuti postigao autogol, čime je postavio konačan rezultat ove utakmice.

Takmičenje nastavlja i “Žuta podmornica”, a fudbaleri Viljareala porazili su Zamoru kao gosti rezultatom 4:1. Rafalnu paljbu otvorio je Karlos Baka u 31. minuti, prednost je povećao Žeremi Pino, a pred sam kraj prvog poluvremena na 2:1 smanjio je Karlos Ramos. Fudbaleri Zamore nisu imali snage za ništa više od solidnog otpora u prvih 45 minuta, pa je do kraja meča samo konačan rezultat bio neizvjestan. Igrao se 73. minut kada je Fer Nino postigao treći zgoditak, a posljednji pogodak na ovom meču djelo je Dani Rabi dvije minute prije samog kraja utakmice.

U duelu drugoligaša Alkorkona i Saragose domaći sastav trijumfovao je rezultatom 2:1, a gol odluke pao je u 89. minuti u režiji Hose Leona. Igrao se četvrti minut kada Rai Nascimento Oliveira postigao vodeći pogodak za Saragosu, a mreže su mirovale sve do 42. minute pred sami odlazak na petnaestominutnu pauzu kada je stvari na početak vratio Ernesto Gomez.

Kao što smo rekli u redovima iznad, momenat odluke desio se pred sami kraj meča, nakon kojeg će se Saragosa u potpunosti okrenuti drugom rangu španskog fudbala, dok će Alkorkon pokušati nastaviti svoj put kad Kupu Kralja uz ulogu autsajdera i ogromnu želju za potencijalnim iznenađenjima.