Fudbaleri Granade savladali su na domaćem terenu ekipu Valensije sa 2:1, baš kao i Selta tim Ueske, dok je Atletiko Madrid sa 1:0 bio bolji od Hetafea u 16. kolu španske Primere.

Ekipa Granade je povela predivnim golom Kenedija u 14. minutu sa nekih dvadeset metara, ali je taj gol poništen zbog prekršaja na samom početku akcije. Zatim je Valensija povela u 36. minutu kada je Denis Čerišev asistirao Kevinu Gameiru koji je lagano sa par metara zatresao mrežu za 1:0.

Domaći tim je ipak izjednačio u prvom poluvremenu i to u sudijskoj nadoknadi predivnim golom Kenedija iz slobodnog udarca sa 25 metara. Drugo poluvrijeme su obilježila tri crvena kartona i to Džejsona i Gonsala Guedeša u Valensiji i Domingosa Duartea iz Grande, a pobjedu domaćinu donio je Horhe Molina glavom sa deset metara u 88. minutu.

Selta je na domaćem terenu bila bolja od Ueske sa 2:1, a poveli su golom Nolita nakon oduzete lopte na sredini terena u 33. minutu. Iago Aspas je poslije brze i predivne akcije svog tima udvostručio vođstvo na 2:0 u 61. minutu, a konačnih 2:1 postavio je Žaim Seoan u 84. minutu.

Atletiko Madrid i dalje vodi borbu za prvo mjesto, a danas su ponovo zasjeli na vrh golom Luisa Suareza glavom nakon centaršuta Janika Karaska u 20. minutu. Od ostalih prilika vrijedi istaći još jednu Suarezovu u prvom poluvremenu kada je sa deset metara poslao loptu preko gola, te Davida Timora na drugoj strani, nakon što je iz slobodnog udarca šutirao malo iznad prečke u 87. minutu.