Tri zlatna boda: Sloboda razbila Igman za bijeg sa posljednjeg mjesta

Fudbaleri Slobode savladali su u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana iz Konjica sa visokih 5:1.

Na veoma lošem terenu na “Gradskom stadionu” u Banovićima gosti iz Konjica na početku su bili nešto konretniji. Prvu priliku imao je Demir Jakupović u petom minutu, ali je Bukvić odbranio.

Uslijedio je period mirnije igre koji je trajao do 19. minuta kada su igrači Igmana imali novu priliku, ali je poslije centaršuta Darka Bodula preko gola glavom šutirao Mirsad Ramić.

Nakon što je Amer Bekić u 36. minutu promašio kolosalnu priliku, dva minuta kasnije Sloboda je ipak stigla do vođstva. Stojan Vranješ je dodao loptu do Saida Husejinovića koji ju je proslijedio u mrežu.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku Sloboda je duplirala vođstvo. Bodul je ovoga puta glavom prebacio loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao Kemal Osmanković i ubacio u mrežu.

Već nakon tri minuta od drugog, došao je i treći gol. Husejinović je centrirao, a loše koncentrisani Amer Dupovac je pogodio vlastitu mrežu te je pobjednik praktično već bio poznat.

Nastavio se sunovrat gostujućeg tima nakon što je u 54. minutu u šesnaestercu oboren Vranješ. Dosuđen je jedanaesterac koji je sigurno realizovao Eldar Mehmedović.

Na 4:1 smanjio je Almir Čubara u 72. minutu poslije dobrog upošljavanja Senada Kašića, a valja istaći i da su gosti mogli još više da ublaže rezultat u 80. minutu kada je udarac sa “kreća” Ramiću sjajno zaustavio Bukvić.

Konačnih 5:1 postavio je Nikola Komazec u sudijskoj nadoknadi vremena  nakon što se dobro snašao u gužvi koja se stvorila u kaznenom prostoru gostujućeg tima.