Trijumf PSŽ-a nad Klub Brižom obilježio rekord Mbapea

Pari Sen Žermen je savladao Klub Briž u posljednjoj utakmici grupne faze Lige šampiona sa 4:1, a susret u Parizu je obilježen novim rekordom Kilijana Mbapea.

Meč se rezultatski otvorio već u prvom minutu susreta kada je Simon Minjole lošije intervenisao nakon ubačaja sa lijeve strane i loptu izbio direktno na noge Kilijana Mbapea koji je postigao svoj prvi gol na meču.

Nije ni šest minuta prošlo kako treba, a Mbape je postigao svoj drugi gol na utakmici. Njemu je loptu poslao u šesnaesterac preciznim pasom Anhel Di Marija, a mladi Francuz je istu poluvoleom poslao u mrežu čime je postao najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona koji je došao do 30 pogodaka u tom takmičenju.

Konačnih 3:0 u prvom poluvremenu je postavio Lionel Mesi nakon što je Mbape projurio po lijevoj strani i poslao mu loptu, a argentinski mađioničar je nju ekspertski šutnuo i u 38. minutu došao do svog prvog gola na susretu.

Drugo poluvrijeme je započelo malom krizom Pari Sen Žermena gdje nisu bili dominantni kao u prvom dijelu susreta. Takva igra domaćih je krunisana golom Klub Briža u 68. minuti susreta,.

Gol je došao nakon što su se Parižani poigrali na polovini terena i igrač gostujućih Noa Lang im je oteo loptu koju je nosio do šesnaesterca i na desnoj strani pronašao Matsa Rica koji je smanjio zaostatak svog tima na 3:1.

Ipak, sudbinu gostiju iz Belgije je zaključao Mesi svojim drugim golom na susretu, kada je precizan bio sa bijele tačke u 76. minutu i rezultat povisio na 4:1.

Do kraja meča je Pari Sen Žermen isti primirio i priveo ga sigurno kraju. Oni su pobjedom nad Klub Brižom, ali i porazom Lajpciga od Mančester sitija obezbijedili drugo mjesto u svojoj grupi Lige šampiona.