Tripl-dabl Dončića, povreda Bogdanovića i trijumf Vučevića

Košarkaši Dalas Maveriksa bili su bolji od ekipe Hjuston Roketsa sa 113:100, Orlando Medžik je sa 103:83 trijumfovao protiv Klivlend Kavalirsa, dok su Njujork Niksi savladali Atlanta Hokse sa 113:108.

Svaka četvrtina je bila veoma slična jedna drugoj, tako što Roketsi odigraju par minuta dobro i uključe se u utakmicu, ali Maveriksi se brzo vrate na dvocifrenu razliku. Jedino vođstvo Hjuston je imao na samom početku od 2:0, ali je Dalas počeo serijom 12:0 (12:2) i do kraja četvrtine su održavali tu prednost (33:21).

Zaigrali su domaći igrači bolje u drugom periodu i uspjeli su da priđu na -2 (40-38), no do izjednačenja nisu došli. Maveriksi su tada pojačali ritam, ponovo stvorili dvocifrenu razliku i na odmor otišli sa 61:49.

Na početku treće dionice Dalas je otišao na maksimalnih +18 (67:49), ali kao i ranije Roketsi su se pokrenuli i prišli na 75:74, da bi se u posljednju četvrtinu ušlo rezultatom 84:77.

Roketsi su konačno uspjeli i da izjednače na 85:85, a Maveriksi su se i tada odbranili, zaigrali su svoju igru, povećavali razliku iz napada u napad i na kraju slavili sa 113:110. Najefikasniji na meču bio je Luka Dončić sa 33 poena, 16 skokova i 11 asistencija, dok se kod Roketsa istakao Kristijan Vud sa 23 poena.

Atlanta Hoksi su razočarali na svom terenu porazom od Njujork Niksa, iako su skoro cijelu treću četvrtinu imali dvocifrenu prednost. U prvoj četvrtini Niksi su imali vođstvo od 24:14, no Hoksi su to preokrenuli i poveli sa 27:26, a na kraju su ipak vodili gosti sa 31:29.

Niksi su vodili i tokom čitave druge četvrtine, ali nikada nisu imali više od sedam poena razlike (50:43), da bi Atlanta krenula u seriju te nakon preokreta za 58:54 otišla na odmor. U nastavku su potpuno dominirali i imali su najveću prednost od +15 (82:67), ali su Niksi to do ulaska u posljednji period smanjili na -4 (88:84).

Držali su se Hoksi do rezultata 101:101, a u četvrtoj četvrtini su bili oslabljeni i za Bogdana Bogdanovića koji se povrijedio, te meč završio sa tri poena. Nakon toga je tim iz Njujorka sigurno održavao minimalnu prednost i slavio sa 113:108. Najefikasniji na meču bio je Trae Jang sa 31 poenom i 14 asistencija, a kod pobjednika Džulijus Rendl sa 28 poena i 17 skokova.

Tim Orlanda Medžika lagano je triumfovao protiv Klivlend Kavalirsa, a to su već naglasili početnim vođstvom od 10:0. Uspjeli su gosti izjednačiti na 15:15, ali je na kraju tog perioda bilo 26:19 za Medžik.

U drugom i početkom trećeg perioda Kavalirsi su uspjeli par puta izjednačiti i jednom povesti sa 54:53, ali to je bilo sve od njih. Tada su igrači Orlanda zaigrali sjajno, sve im je ulazilo u koš i pred posljednjih 12 minuta su vodili sa 89:67.

Posljednji period gosti nisu nikako uspjeli da smanje ispod dvadeset razlike, te je ekipa Medžika stigla do sigurne pobjede od 103:83. Najefikasniji je bio Kolin Sekston sa 24 poena, koliko je na drugoj strani imao i Aron Gordon uz 11 skokova, a Nikola Vučević je imao 23 poena.