Košarkaši Bruklin Netsa savladali su ekipu Orlando Medžika sa 122:115, dok su Detroit Pistonsi bili bolji od Majami Hita sa 120:100.

Meč koji se posebno čekao noćas je onaj između Netsa i Medžika i debi Džejmsa Hardena. Prva četvrtina se može podijeliti u tri dijela, prvi koji je pripao Netsima sa vođstvom od 5:0, pa je onda Medžik preokrenuo i vodio sa 12:7, da bi kraj tog perioda opet pripao domaćinu, gdje im je najveća prednost bila 27:22.

I druga četvrtina je protekla veoma slično, na jednoj strani je bio raspoložen Kevin Durent, a na drugoj Nikola Vučević i opet su se oba tima smjenivala u vođstvu. Sada su Netsi u jednom trenutku otišli i na +7 (50:43), ali se na odmor otišlo s rezultatom 52:50. Kasnije su gosti puno bolje zaigrali i imali su prednost skoro čitavu treću četvrtinu, ali nikada veću od pet poena, te su domaći košarkaši preokrenuli i u posljednji period ušli sa vođstvom od 84:83.

Tu su stvari ipak bile dosta jasnije, jer je Bruklin po prvi put otišao i na dvocifrenu razliku (117:107), da bi Orlando prišao na samom kraju na 120:1115, ali do kraja meča nisu postigli nijedan poen, Netsi su bili precizni sa linije penala i završilo je 122:115.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Durent sa 42 poena, Džejms Harden je imao 32 poena, 14 asistencija i 12 skokova, a na drugoj strani Nikola Vučević je imao 34 poena i 10 skokova, Terens Ros je postigao 23 poena.

Veoma zanimljivu utakmicu odigrali su Majami Hit i Detroit Pistonsi, iako konačan rezultat ne govori tako. Hit je imao početnu prednost od 12:7, ali su Pistonsi to preokrenuli i nakon 12 minuta vodili sa 29:23. Ubrzo su imali i +10 (33:23), no domaći tim se vratio i preokrenuo na 42:41.

Kratko su Pistonsti poveli, da bi ipak Majami na odmor otišao sa vođstvom 56:52. Detroitu je pripala treća četvrtina i tada su praktično i riješili pitanje pobjednika, jer su iz napada u napad povećavali prednost i stigli su do +17 (87:70). Kasnije je ta razlika rasla i do +23 (118:95), a završilo je sa 120:100.

Najefikasniji na meču bio je Bam Adebajo sa 28 poena, Dankan Robinson je imao 22, na drugoj strani Džeremi Grant je imao 24 poena, a Derik Rouz jedan manje.