Tripl-dabl Vejda nije pomogao Bratuncu, Posušje sjajnom igrom tokom većeg dijela meča stiglo do trijumfa

U okviru četvrtog kola Lige BiH, Posušje je kao gost savladalo Bratunac sa 78:70. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dontej Karaders sa 18, a pratio ga je Alen Vigins sa 17 postignutih poena.

Nakon četiri odigrana susreta u ovosezonskom izdanju domaćeg šampionata, i jedni i drugi su sada na polovičnom učinku. Kod domaćih, Stefan Milovanović nije igrao zbog povrede ramena, a treba izdvojiti individualnu statistiku Antonija Vejda, koji je meč završio sa tripl-dabl učinkom od 10 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

Posušje je napadački odigralo izuzetnu prvu četvrtinu, a Bratunčani su se potom uspjeli donekle vratiti. Na polovini treće dionice su prišli na -5 (51:46), ali gosti su zatim odbili njihov nalet i u nastavku su uspjeli doći do cijelog plijena.

kimi ks bih

I jedni i drugi su bili raspoloženi na startu. Alen Vigins je nakon dobrog fintiranja uručenja položio za početne poene Posušja, a na drugoj strani je Nik Fulard odgovorio zakucavanjem. Nikola Ćirković je bio precizan za 4:2, a trojkom mu je uzvratio Ante Kovač, koji je nešto kasnije još jednom bio precizan van linije 6,75m.

Antonio Vejd je iz tranzicije kreirao četiri poena za Bratunac, međutim gosti su na krilima agresivnog Marka Ramljaka zaigrali bolje na obje strane parketa i došli do nešto veće prednosti, koja je na kraju prvog perioda iznosila +13 (30:17).

Druga dionica je donijela bolju igru Bratunca. Domaćini su je otvorili poenima Ćirkovića i Andrije Draškovića, a izabranici Domagoja Kujundžića na drugoj strani parketa više nisu pogađali šuteve za tri kao u prethodnih deset minuta.

Zoran Vilotijević je svojim prisustvom unio dodatnu živost u redove Bratunčana, a osjetilo se da je momentum u potpunosti prešao na njihovu stranu kada je Ćirković na dva i po minuta do odlaska na veliki odmor smanjio na -8 (44:36). Žuti više nisu poentirali, a Vilotijević je nakon ofanzivnog skoka postavio rezultat koji je stajao na semaforu nakon 20 minuta igre, 44:38 za Posušje.

Bratunac Posusje

Prva uspješna realizacija u drugom poluvremenu je bila djelo Viginsa, a uzvratio mu je Rauč. Vigins i Ivica Širić su vratili svoj tim na dvocifrenu prednost (51:40), ali Rauč, Ćirković i Drašković su dosta brzo pomogli domaćinima da uhvate priključak i smanje na 51:46.

Uslijedio je tajm-aut, na kome je Kujundžić nacrtao sjajnu akciju za Širića, koji je dao trojku za 54:46 i tu je započeo sunovrat Bratunčana, koji nisu uspijevali pronaći vanjski šut, a ni dovoljno konkretnu unutrašnju igru. Vejdova brzina je bila potpuno zaustavljena, a prednost Posušja je samo rasla i u finalni kvartal se ušlo sa 65:48 za njih.

Dontej Karaders i Vigins su na početku četvrte četvrtine odveli svoj tim do maksimalnih +22 (70:48) i činilo se da je tu kraj. Ipak, Bratunčani su pokazali karakter i postepeno smanjivali zaostatak, koji je poslije odlične serije na nešto više od tri minuta do kraja iznosio -8 (70:62).

Radic Bratunac

Kujundžić je još jednom morao reagovati sa 60 sekundi pauze, a dobre realizacije nakon njih ovog puta nije bilo. Domaćini su pokušali napasti Viginsa koji je imao četiri lične greške, što im nije donijelo željeni rezultat, međutim Vejd je pogodio trojku za 70:65.

Nakon riješenog presinga, Ante Begić je prekinuo dugi napadački post žutih za 72:65, a Rauč i Vejd su ponovo održali Bratunac u životu i malo poslije smanjili na 74:70.

Karaders je sjajnim pogotkom uz kontakt povećao na 76:70 na minut do kraja, a onda je došlo do dosta haotične igre na obje strane, što je onemogućilo izabranike Ognjena Radića da dođu do potpunog preokreta i konačan rezultat je glasio 78:70.