Na parketu banjalučke dvorane “Borik” meč petog kola Druge ABA lige odigrali su crnogorski Lovćen i zemunska Mladost, a pun plijen pripao je klubu iz Cetinja rezultatom 80:78 (28:12, 14:19, 14:16, 24:31).

Uvodni period bez pravog otpora izabranika Dragana Jakovljevića pripao je Lovćenu, a najzaslužniji za takav početak meča bili su Milutin Đukanović i Rodi Piters na čijim krilima je crnogorski sastav poveo 17:6. To je izazvalo prisilnu reakciju na klupi Mladosti, pa se minuta odmora nametnula kao vid rješenja kako bi sastav iz Zemuna konsolidovao svoje redove.

To nije urodilo plodom, a nakon tajmauta Lovćen je nastavio zasipati koš rivala sa svih pozicija o čemu govori i rezultat na semaforu 28:12 poslije uvodnih deset minuta igre.

Pokušavao je svim silama probuditi svoje saigrače Trej Dreksel, ali neuspješno jer je u jednom trenutku prednost dostigla 20 poena razlike (38:18). Ipak, Amerikanac u redovima crnogorskog sastava bio je najzaslužniji što je njegov tim na petnaestominutnu pauzu između dva poluvremena otišao sa “pristojnih” “-11” (42:31).

Mnogo bolju igru u nastavku pružila je Mladost, ali raspoloženi sastav Lovćena nošen vrhunskom energijom iz prvog poluvremena nije dopuštao da se protivnik približi, pa je pred posljednji kvartal prednost i dalje bila na njihovoj strani (56:47).

Ipak za dozu neizvjesnosti pobrinuli su se već pomenuti Dreksel i Đorđe Milosavljević, jer je na njihovim krilima Mladost nakon mnogo vremena uspjela da se približi na samo “-5” (64:59).

Kako je vrijeme odmicalo košarkaši oba tima ušli su u dobar ritam i uspješno su koristili svoje napade, a svoj doprinos u želji za preokret dao je i Kvamejn Mičel koji je na nešto više od dvije minute do kraja još jednom zemunski sastav približio na “-5” (75:70).

Lijepu priliku da dodatno “zakuvaju” u samom finišu utakmice Mladost je iskoristila, pa je uslijedio festival slobodnih bacanja u kojem su se bolji snašli i pristupili sa više koncentracije košarkaši Lovćena za konačan rezultat 80:78. Ovo je za njih bio drugi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Mladost, Tuča u Boriku pripala Lovćenu, zemunska Mladost bez snage za preokret (VIDEO)

Najistaknutiji pojedinac u redovima pobjedničkog tima bio je Miloš Popović koji je ubacio 20 poena, dok je poraženi sastav predvodio sjajni Trej Deksel uz 25 poena, pet skokova, pet “krađa”, te četiri uspješna “dodavanja”.

U narednom kolu protivnik Lovćena biće tim sarajevski Spars, dok će Mladost iz Zemuna snage odmjeriti protiv Podgorice.