Turska bez rješenja za Miru Bilana, raspoloženi centar vodio Hrvatsku do trijumfa

U okviru treće runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Hrvatska je savladala Tursku sa 79:62 (24:7, 21:17, 12:19, 22:19).

Željko Šakić je šutem sa poludistance i trojkom postigao prvih pet poena za Hrvatsku, koja je od samog početka ušla u bolji momentum. Šejn Larkin, glavni igrač Turske, nije bio pretjerano raspoložen, što su izabranici Veljka Mršića iskoristili i sjajnom igrom došli do prednosti od 24:7 na isteku prve četvrtine.

Drugi period je bio nešto izjednačeniji, no “Kockasti” su i njega riješili u svoju korist. Počelo je pogotkom Filipa Krušlina za tri, ponovo je bio precizan i Šakić, a zatim se uglavnom igralo koš za koš i na veliki odmor se otišlo prednošću Hrvatske od +21 (45:24).

hrvatska2

Turska je u trećem kvartalu zaprijetila da može do preokreta. Larkin i družina su zaigrali bolje i smanjili prednost protivnika, ali ipak nisu mogli zaustaviti Miru Bilana. Sjajni centar je bio nerješiva enigma za protivničke visoke igrače i izgledalo je da će gotovo svaki njegov kontakt s loptom završiti poenima. “Vatreni” su se oporavili i odbili sve nalete izabranika Orhana Enea u posljednjih deset minuta i konačan rezultat je glasio 79:62 u njihovu korist.

Najefikasniji u Hrvatskoj je bio Bilan sa 30 poena uz šut iz igre od preko 71%, a kod poraženih je bolji od ostalih bio Melih Mahmutoglu, koji je postigao 14 poena.

Turska se sada nalazi u izuzetno nezavidnom položaju, jer im je ovo treći poraz iz isto toliko utakmica.