Tuzla siti - Borac 1:1 (KRAJ)

U okviru 14. kola Premijer lige BiH, u Tuzli od 19:30h igraju Tuzla siti i Borac. Ova dva tima sastala su se i prije četiri dana kada je u Banjaluci bio rezultat 1:1.

Treneri Husref Musemić i Nemanja Miljanović odabrali su početne postave za ovu utakmicu.

Tuzla siti: Brajlović – Nukić, Šukilović (od 46. Mišić), Moris, Mehidić – Dofo, Karjašević, Čeliković – Ubiparip (od 7. M. Mehanović), Džafić, Krpić.

BoracPavlović – Ćorić, Jovanović, Bošnjak, Subić – Vojnović, Begić – Kulašin (od 46. Vušurović), Vranješ (od 76. Mols), Zakarić – Lukić (od 68. Moraitis).

Utakmicu sudi Mateo Musa iz Čitluka.

UŽIVO:

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Tri minute nadoknade.

90′ Mišić je dobro šutirao, ali je lopta ipak prošla pored gola.

85′ Zakarić je centrirao na drugu stativu, a Mehidić intervenisao. U nastavku je Subić spriječio kontranapad domaćih.

81′ Šutirao je Panajotis Moraitis nakon kornera koji je izveo Zakarić, no preko gola.

76′ Žuti karton za Musemića zbog prigovora.

72′ Iz mrtvog ugla je šutirao Mehanović, ali je pogodio stativu. Dosta sreće za Borac.

original bf2cef27 ab6a 4aa1 bf12 2bb8492061c4

66′ GOOOOOOOOOOOL! Mehidić je izjednačio rezultat. Ušao je lijevi bek u šesnaesterac Borca i snažno šutirao, te postigao sjajan pogodak za izjednačenje.

64′ Atraktivno je pokušao Mehanović makazicama, međutim nije to bilo opasno po Pavlovića.

63′ Vojnović je natrčao na odbijenu loptu i šutirao sa 25 metara, no otišla je lopta malo pored stative Tuzla sitija.

61′ Pavlović je na vrijeme izašao sa svog gola i boksovao loptu nakon kornera domaćih.

1635101018166
meridiansportbh

56′ Dofo je šutirao iz prve, ali je to bilo daleko od okvira gola Borca.

55′ Aleksandar Vojnović je dobro šutirao iz teške pozicije sa desne strane, a Bakir Brajlović loptu odbio u korner.

50′ Mirzad Mehanović je šutirao, ali je pogodio samo živi zid.

49′ Aleksandar Subić je faulirao Džafića na 20 metara od gola Borca.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

1635096945297

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Jedan minut nadoknade.

42′ Sulejman Krpić je napravio prekršaj u napadu nad Markom Jovanovićem.

39′ GOOOOOOOOOOOOL! Siguran je bio Stojan Vranješ. Lopta u jednu, Brajlović u drugu stranu.

38′ Penal za Borac. Moris je igrao rukom u svom šesnaestercu, i bez razmišljanja je Musa pokazao na bijelu tačku.

37′ Damir Mehidić je centrirao sa velike udaljenosti, a Bojan Pavlović na vrijeme izašao sa svog gola i pokupio loptu.

33′ Bez pravog uzbuđenja na “Tušnju“. Uslovi nažalost nisu najbolji za igru, ali utakmica daleko ispod nivoa one prije četiri dana u Banjaluci.

1635096945342

29′ Džafić je napravio grublji prekršaj nad Zakarićem na sredini terena, ali je prošao bez javne opomene.

25′ Agustin Dofo je iz okreta šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola.

23′ Jasmin Čeliković je dobio žuti karton.

18′ Prošao je centaršut Dine Ćorića do Kulašina na drugoj stativi koji je iz teške pozicije šutirao daleko od okvira gola.

18′ Kobi Moris je intervenisao ispred Envera Kulašina i izbacio loptu u aut.

1635096945244

13′ Dosta prekršaja na početku utakmice. I jedni i drugi pokušavaju kontrolisati susret.

8′ Stojan Vranješ je pokušao sa velike udaljenosti, ali nije to bilo opasno po domaće.

6′ Vojo Ubiparip će morati napustiti igru zbog povrede zadnje lože.

5′ Goran Zakarić je bio u duelu sa Adnanom Džafićem koji je ostao na zemlji i ukazuje mu se pomoć.

1′ Počela je utakmica.