Tuzla siti deklasirala Mladost u Doboju kod Kaknja

117340477 3307784039289988 4256136995678652576 o

Tuzla siti je na gostovanju u Doboju kod Kaknja savladala domaću Mladost rezultatom 5:2.

Gosti iz Tuzle su pitanje pobjednika riješili nakon samo 30 minuta igre kada je na semaforu pisalo 0:3. Dejan Maksimović se prvi upisao u strijelce u 11-oj minuti, a rezultat je poduplao Vojo Ubiparip trinaest minuta kasnije nakon asistencije Ajdina Nukić. Isti igrač je pet minuta kasnije upisao još jednu asistenciju, a ovaj put je mrežu Mladosti zatresao Mirsad Ramić. U finišu prvog poluvremena gosti su ostali sa igračem manje nakon što je golman Nevres Fejzić igrao rukom van šesnaest metara.

Mladost je u nastavku bila konkretnija, ali igrač više im je donio naročitu prednost. Na 1:3 je smanjio Miloš Nikolić u 66-oj minuti, međutim samo 60 sekundi kasnije Nermin Crnkić je bio precizan za 1:4. Do kraja utakmice se igralo spuštenog garda, pa su viđena još dva pogotka, po jedan na obe strane za konačnih 2:5.

Tuzla siti je ovim trijumfom stigla do druge pobjede u nacionalnom šampionatu, dok je za Mladost ovo treći poraz iz četiri odigrana kola.