Fudbaleri Tuzla sitija savladali su na domaćem terenu ekipu Veleža sa 2:1 u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Već na samom startu Mirzad Mehanović je zaprijetio sa oko 25 metara, no golman Veleža je to odbranio. Nakon tog kornera Haris Ovčina je oborio Adnana Džafića, a Irfan Peljto je svirao penal. Odgovornost je preuzeo Mehanović i doveo je domaćina u vođstvo od 1:0.

Nisu gosti stigli da se oporave od prvog primljenog gola, a onda je Petar Mišić u osmom minutu dobio loptu na 25. metara, ušao u šesnaesterac i postigao je predivan gol pogodivši suprotnu stranu gola za 2:0.

Nakon toga krenuli su igrači Veleža ofanzivnije i Mehmed Ćosić je prvi stigao u šansu u 21. minutu, kad se oslobodio čuvara i uputio udarac kog je zaustavio Nevres Fejzić. Brzo je Feđa Dudić morao zbog povrede izvesti Đanija Salčina, a u igru je ušao Obren Cvijanović

Odmah nakon ulaska u igru Cvijanović je sačuvao mrežu svoje ekipe jer je poslije šuta petom Elvisa Mehanovića izbacio loptu s gol linije. Onda je poslije pola sata igre Ovčina uhvatio loptu volejem, no to je otišlo pored gola.

Kada se mislilo da će na poluvremenu ostati 2:0 za domaćina, Velež je imao korner i Mustafa Šukilović je loše reagovao i prebacio loptu na drugu stativu gdje je Dženan Zajmović klizećim ugurao loptu u gol za 2:1.

Tuzla, Tuzla siti golovima u prvih osam minuta savladala ekipu Veleža

Odmah na početku drugog poluvremena Cvijanović je prošao po lijevoj strani i došao na pet metara od gola, no njegov šut je otišao pored gola. U 49. minutu Alen Dejanović je sebi izgradio poziciju, ali kao i Cvijanović šutirao je pored gola.

Zatim su igrači Tuzla sitija polako vraćali kontrolu utakmice u na svoju stranu, a dosta se igralo na sredini terena. Više nije bilo velikih prilika do šuta Samira Zeljkovića sa oko 30 metara u 79. minutu kada je lopta otišla malo iznad prečke.

Do kraja meča tim Husrefa Musemića je iskusno sačuvao prednost i stigli su do veoma bitne pobjede od 2:1.Kako je meč tekao iz minuta u minut možete vidjeti ovdje.

U narednom kolu Tuzla siti dočekuje Sarajevo, a Velež gostuje Posušju.