Tuzla siti je u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedila Zrinjski na “Stadionu pod Bijelim Brijegom” rezultatom 2:1.

Suret je počeo tako što umjesto planiranog Nemanje Bilbije zbog povrede na teren u dresu Zrinjskog istrčao Ognjen Todorović. Morao je trener “PlemićaSergej Jakirović tada mijenjati svoje planove, što se vidjela na samom otvaranju gdje je Tuzla siti imala terensku inicijativu.

Iz tog posjeda lopte gosti su u 17. minuti stigi do vođstva. Odličnu akciju su odigrali igrači Tuzla sitija, Badara Bađi je proigrao Luku Lučića koji je postigao svoj prvi gol u dresu premijerligaša i to protiv svog bivšeg kluba.

Nastavili su gosti da igraju dobro i nakon pogotka, pa su u sljedećih deset minuta imali šanse preko Edina Rustemovića i Agustina Dofe, međutim Miro Varvodić je oba puta dobro reagovao.

Zrinjski je ipak uspio uspostaviti kontrolu i u 38. minuti stići do izjednačenja. Taj gol Mostarci mogu zahvaliti samo Miljanu Govedarici koji je loptu primio iz auta, sjajno se okrenuo i precizno pogodio za 1:1 i rezultat kojim se ekipe otišle na odmor.

Dosta dobar fudbal igrao se i u drugom poluvremenu, a prvi su zaprijetili domaći preko Dragana Juranovića u 55. minuti, no dobro je bio postavljen Azir Muminović. Nekoliko minuta kasnije u dobroj situaciji se našao Govedarica, ali je prije njega do lopte stigao Tobajas Moris i tada se krilni napadač Zrinjskog povredio.

Imala je Tuzla siti loptu često u svom posjedu u drugom dijelu i zbog toga drugi put stigli u prednost. Gužva je u 66. minuti bila ispred gola Zrinjskog, u dva navrata je blokiran Dofo, da bi pošto je lopta stigla do Huse Karjaševića on slabijom lijevom nogom matirao Varvodića i postigao svoj prvi gol u Premijer ligi.

Pokušavao je Zrinjski nakon toga iz svih snaga da stigne do makar boda, međutim odlično je stajala odbrana večeras sjajnog Tuzla sitija i sačuvala zasluženo stečenu prednost.

Husref Musemić je i nakon četvrte utakmice bez poraza na klupi Tuzla sitija, dok je Zrinjski sa Sergejem Jakirovićem doživio prvi poraz u prvenstvu.