Tuzla siti odnijela bodove sa Pecare

Tuzla siti je u zaostaloj utakmici Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Tuzla siti je već na samom startu stigla do prednosti. Ajdin Nukić je brzo izveo aut, lopta je stigla do Petra Mišića koji je iskoristio neopreznost domaćih i doveo goste u vođstvo.

Nakon primljenog gola, Široki je imao loptu u svojim nogama, ali svaki put kada bi gosti došli u posjed, bilo je opasno po Široki Brijeg. Mogla je Tuzla siti u 39. minuti do drugog gola kada je Marko Jurić oborio Nukića u šesnaestercu, nakon čega su gosti dobili penal. Adnan Džafić je namjestio loptu na bijelu tačku, no Miškić je sjajno odbranio, da bi u nastavku odbijanac promašio Sulejman Krpić.

Široki je u 51. minuti imao odličnu šansu. Tonći Mujan je presjekao loš pas Huse Karjaševića, proigrao Vinka Rozića koji je šutirao tik pored gola Nevresa Fejzića.

Imao je Rozić u drugom poluvremenu još dvije dobre šanse, ali nije uspio matirati golmana Tuzla sitija. Nije iskoristio Široki dominaciju u drugom dijelu da dođe do izjednačenja, pa je Tuzla siti odnijela sva tri boda sa Pecare.

Široki Brijeg u narednom kolu gostuje Željezničaru, dok Tuzla siti dočekuje Posušje.