Tuzla sitiju pripao gradski derbi protiv Slobode

Fudbaleri Tuzla sitija savladali su u gradskom derbiju ekipu Slobode sa 2:1 u 9. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kao i u prethodnom duelu kada je Tuzla siti bio domaćin, rezultat je bio isto 2:1. U 12. minutu Nemanja Nikolić je izveo korner, Hrvoje Barišić je dodao Nerminu Crnkiću, a ovaj lagano matira Adnana Golubovića za 1:0. Imale su obje ekipe svoje šanse, a najveća za Slobodu je bila u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Boban Đerić skinuo loptu sa gol linije.

Sloboda ipak dolazi do izjednačenja u 59. minutu nakon što je Dženis Beganović ubacio, a Saša Maksimović se najbolje snašao i pogodio za 1:1. Tek što je ušao sa klupe, Vojo Ubiparip vraća prednost domaćinu u 65. minutu. Do kraja su gosti pokušali da dođu do boda, ali u tome nisu uspjeli.

Tuzla siti nakon devet utakmica ima 16 bodova i naredno kolo gostuju Željezničaru, dok Sloboda ostaje na deset bodova i dočekuje Olimpik.