U infarktnoj završnici Valensija ostala u trci za najboljih osam Evrolige, Zenit ubjedljiv protiv Asvela

U okviru 33. kola Evrolige, Valensija je u jednoj veoma neizvjesnoj utakmici savladala u Berlinu ekipu Albe rezultatom 90:86, Zenit je na domaćem parketu bio ubjedljiv protiv Asvela sa 87:53, dok je ekipa CSKA Moskve pobijedila Himki 97:72.

U Berlinu bilo je veoma uzbudljivo. Domaći košarkaši vodili su tokom cijele utakmice, u jednom momentu imali su čak +18 (35:17). Gosti iz Valensije se nisu predavali i malo po malo su stizali i držali rezultatski priključak, da bi u posljednje dvije minute, nakon pada koncentracije igrača Albe, došli do potpunog preokreta i veoma važne pobjede u borbi za top 8 Evrolige. Konačan rezultat bio je 90:86 (13:26, 29:27, 22:17, 26:16).

Najefikasniji na ovom meču bio je Klemen Prepelič sa 24 poena, dok se na drugoj strani istakao Markus Erikson sa 17 poena.

Košarkaši Zenita ubjedljivo su savladali ekipu Asvela 87:53 (20:15, 21:22, 25:6, 21:10). Od samog starta domaći su napravili prednost, koja se u drugom poluvremenu samo povećavala. Ovom pobjedom izabranici Ćavija Paskvala ostali su u borbi za plasman u najboljih osam Evrolige.

Najefikasniji na ovom meču bili su Bili Beron i Ostin Holins sa 15 poena.

CSKA Moskva je savladala ekipu Himkija sa 97:72 (21:17, 26:17, 29:13, 21:25). Domaći košarkaši nametnuli su tempo od početka susreta i bez većih problema savladali su podljednjeplasiranu ekipu Evrolige poprilično ubjedljivo.

Najefikasniji košarkaši sa 16 poena bili su Ife Lundberg i Johanes Fojtman za domaće, a za goste Džordan Miki.