đoković

U jednom od najboljih mečeva ikada na Rolan Garosu, Novak Đoković pobijedio je Rafaela Nadala rezultatom 3:1 (3:6, 6:3, 7:6, 6:2) i tako se plasirao u finale Rolan Garosa.

U prvom setu furiozno je krenuo Rafael Nadal koji je poveo sa 5:0. Kada se mislilo da će biti krompir u ovom setu Novak Đoković je pokazao zube i smanjio je na 5:3, da bi u narednom gemu Španac uspio da privede prvi set kraju i povede u ovom meču (6:3).

U drugom setu Novak je zaigrao mnogo bolje. Poveo je sa 2:0, ali odmah u narednom gemu Španac je uzvratio brejkom, da bi Đoković u šestom gemu napravio ključan brejk u ovom setu i uspio da ga osvojio sa 6:3. Skoro u svakom gemu viđene su brejk lopte, a većina ih je spašena zahvaljujući dobrim servisima i dobrom izgrađivanju poena na koje smo navikli od ove dvojice majstora.

U uvodna četiri gema trećeg seta nije bilo brejkova, iako je sprski teniser bio bliži da dođe do jednog, a onda u naredna tri gema vidjeli smo tri brejka i uspješniji je bio Đoković koji je napravio dva i poveo sa 5:3. U desetom gemu vratio se Nadal i oduzeo je servis Novaku u momentu kada je on servirao za set.

U dvanaestom gemu Nadal je imao set loptu, međutim Novak ju je uspio spasiti i to u stilu nakon drop udarca. Pobjednik ovog seta riješen je u taj-brejku koji je Đoković uzeo sa 7:4 i tako došao do preokreta u ovom meču.

U četvrtom gemu Španac je došao odmah do brejka i poveo je u narednom gemu sa 2:0. Od tog momenta Novak je osjetio da može i da ima snage da napadne Nadala. To mu se isplatilo i ne samo što ga je napao već mu je oduzeo čak tri servisa za redom i tako osvojio šest uzastopnih gemova i došao do pobjede u jednom od najboljih mečeva odigranih na šljaci ikada (6:2). Meč uživo možete pogledati na ovom LINKU.

U finalu Novaka očekuje duel sa Stefanosom Cicipasom koji je nakon maratona savladao Nijemca Aleksandra Zvereva.