U Mostaru ništa novo, Bilbija s dva gola donio pobjedu Zrinjskom

Fudbaleri Zrinjskog savladali su na domaćem terenu ekipu Posušja sa 3:1 u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a meč je ponovo sa dva gola obilježio Nemanja Bilbija.

Dosta zanimljiv meč prikazali su igrači Zrinjskog i Posušja, Nemanja Bilbija je doveo domaćina u vođstvo u 25. minutu, da bi na startu drugog poluvremena Dragan Juranović povećao na 2:0, a odmah zatim je Tino Blaž Lauš smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Bilbija drugim golom i to sa bijele tačke u 79. minutu.

Igrači Zrinjskog od samog početka meča preuzeli su kontrolu i imali su veći posjed lopte. Prvu šansu ipak imao je Tino Blaž Lauš kada je dobio loptu na pet metara, ali je loše šutirao i ona je otišla visoko iznad gola. Napadao je domaćin sve više, a sudija Admir Musić morao je par puta da reaguje i smiruje igrače.

Veliku šansu imali su fudbaleri Zrinjskog u 17. minutu kada je golman gostiju loše izbacio loptu, tačno na glavu Damira Zlomislića, a ovaj je pogodio prečku. Zatim se situacija na terenu malo smirila, a na to je uticala i kiša koja je padala, te je otežavala uslove za igru.

Ipak u 25. minutu Nemanja Biblija je bio najviši u skoku poslije centaršuta Ivana Jukića i glavom je postigao svoj 15. gol ove sezone za vođstvo Zrinjskog od 1:0.

Zrinjski

Samo dva minuta kasnije Nikola Leko je izašao sam ispred Josipa Čondrića, no golman domaćih je to uspio da odbrani i sačuva svoju mrežu. Isti igrač kasnije je pokušao sa vrha šesnaeterca da ugrozi gol domaćih, ali je Čondrić opet to sigurno odbranio. Tim Sergeja Jakirovića bez većih problema je priveo prvo poluvrijeme kraju i s rezultatom 1:0 se otišlo na pauzu.

Drugo poluvrijeme je počelo fantastično za sve ljubitelje fudbala, Josip Ćorluka je prošao po desnoj strani i dodao je loptu do Karla Kamenara, ovaj do Zlomislića koji je nabacio loptu Draganu Juranovića na pet metara i on je glavom udvostručio prednost Zrinjskog na 2:0.

Već u sljedećem napadu Tino Blaž Lauš je dobio loptu na oko 20 metara od gola je odmah se odlučio na šut, što je bio neodbranjivo za Čondrića, te je na semaforu pisalo 2:1.

Zri

Utakmica se nakon ta dva brza gola smirila i nije bilo puno prilika, da bi se puno toga izdešavalo u 74. minutu. Tada su se glavama sudarili Ivan Savić i Dario Blagojević, zbog čega su doktori morali reagovati, a fudbaler Zrinjskog je morao napustiti igru.

Tri minuta kasnije Kenan Horić je zakasnio da izbaci loptu i zakačio je Juranovića, a sudija je svirao penal. Odgovornost je preuzeo Bilbija i lako je matirao Baćka za vođstvo Zrinjskog od 3:1.

Domaći tim je nakon toga smirio ritam utakmice, držao je loptu u svojim nogama i bez većih problema je sačuvao stečenu prednost za pobjedu od 3:1, a kako je tekao meč možete vidjeti OVDJE.

U narednom kolu Zrinjski dočekuje Leotar, a Posušje dočekuje Rudar iz Prijedora.