U okršaju Midltona i Bukera, Baksi stigli do izjednačenja (VIDEO)

Košarkaši Milvoki Baksa savladali su ekipu Finiks Sansa sa 109:103 (20:23, 32:29, 24:30, 33:21) i tako su izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji NBA lige.

Navijači Baksa došli su u dvoranu želeći da njihov tim izjednači na 2:2 u seriji, ali je krenulo veoma loše. Sansi su sjajno otvorili meč i poveli su sa 12:4, pa zatim i sa 16:7, da bi Milvoki tada odgovorio seriju 9:2 i prišao na -2 (18:16). Održavali su igrači Finiksa do kraja prve četvrtine prednost i nakon 12 minuta bilo je 23:20.

Čim se krenulo u drugu četvrtinu Baksi su prišli na -1 (25:24), no nisu nikako mogli da preokrenu narednih par minuta. Sansi su imali i +4 (33:29), da bi u tom trenutku domaći tim napravio seriju od 8:0 i poveo sa 37:33. Kratko je to njihovo vođstvo trajalo, jer je Finiks brzo izjednačio na 39:39, a zatim i poveo sa 43:41. Imali su zatim i 49:45, no na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom 52:52.

I u nastavku utakmice Sansi su bili konkretniji tim, brzo su poveli sa 59:54, a onda i 63:56. Milvoki je povremeno to smanjivao na -2 (69:67), a tada su i na kratko preokrenuli na 70:69. Ipak sami kraj četvrtine je pripao gostima koji su vodili sa 82:67.

Odmah na početku posljednjeg perioda otišli su na +9 (85:76) i uporno su čuvali to vođstvo, iako je rival prilazio i na 93:90. Na 90 sekundi prije kraja Kris Midlton je izjednačio na 99:99, da zatim Janis Adetokunbo imao fenomenalnu blokadu nad Deandre Ejtonom, pa se i Kris Pol okliznuo u napadu što je Midlton kaznio sa 2+1 za 103:99. Tih par grešaka koštalo je Sanse da dođu na korak do titule, te su ovako Baksi slavili i izjednačili na 2:2.

Najefikasniji na meču bio je Devin Buker sa 42 poena, Kris Midlton je imao 40, a Janis Adetokunbo 26 poena i 14 skokova.