FK KRUPA/facebook

Zrinjski je savladao Krupu rezultatom 3:1 u okviru 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom otvaranju utakmice, tačnije u drugoj minuti, domaći sastav dobio je odličnu priliku za postizanje prvog gola. Igor Makitan je bio u duelu s Nemanjom Bilbijom u svom šesnaestercu kada ga je lopta pogodila u ruku zbog čega je dosuđen penal. Kapiten Zrinjskog preuzeo je odgovornost, ali je njegov udarac pogodio u prečku, pa do promjene rezultata nije došlo.

U petoj minuti gosti su bili blizu da urade ono što je njihov protivnik propustio par minuta prije. Toni Jović ubacio je loptu na peterac iz slobodnog udarca s 40 metara, a Jovan Vladimir Pavlović je malo zakasnio i desnom nogom poslao loptu pored gola. U desetoj minuti štoper Krupe ipak je zatresao mrežu, ali svoga gola. Nakon centaršuta koji je upućen ka njegovom šesnaestercu Pavlović je pokušao izbiti loptu glavom i otkloniti opasnost, a ona je završila u lijevom gornjem uglu gola Vasilija Kolaka.

Na isteku 20. minute Jović je bio opasan pred golom Mire Varvodića nakon što se Marin Galić sjajnim driblingom oslobodio Dragana Juranovića i potom uputio centaršut, a krilni napadač u padu uputio udarac koji je prošao malo pored desne stative. Pet minuta poslije domaći su povećali svoju prednost. Bilbija je dobio novu priliku postići pogodak s 11 metara nakon što je nakon duel Muharema Čivića i Maria Tičinovića sudija po drugi put pokazao na bijelu tačku. Banjalučanin je postavio loptu na bijelu tačku i smirenim potkopavanjem lopte uspio savladati Kolaka iz drugog pokušaja.

S dvije odlične intervencije u narednih deset minuta golman Krupe spriječio je Juranovića da postigne pogodak i time poveća prednost “Plemića” na tri gola, čime je svoju ekipu održao u životu. Šanse gostujuće ekipe za pozitivnim ishodom ove utakmice dodatno je povećao i gol koji je uslijedio u 40. minuti. Nakon kornera koji je izveo Jović Kerim Palić je šutirao glavom, a Slobodan Jakovljević rukom loptu skrenuo iza leđa svog golmana.

Do odmora još se jednom istakao Kolak, a ovaj put fenomenalnom trostrukom odbranom. Prvo je zaustavio pokušaj Ivan Bašića iz daljine, a potom i pokušaje Bilbije i Anesa Mašića poslije odbitaka. Samo osam minuta nastavka bilo je potrebno “Plemićima” da nađu put do trećeg gola. Juranović je vratio povratnu loptu na liniju 16 metara, Bilbija je osjetio dolazak Bašića iz sredine, te propustio loptu kroz noge, a vezni igrač preciznim udarcem lijevom nogom savladao Kolaka.

20 minuta prije kraja udarac je iz daljine probao i Tičinović, ali je Kolak ovoga puta lako uhvatio loptu. Fudbaleri Zrinjskog iskoristili su svoje iskustvo, te završnicu utakmice uveli u borbu na sredini terena koju su kontrolisali velikim brojem prekršaja koje su dobili u svoju korist, ali i pravili nad protivničkim fudbalerima, te su time spriječili da se igra prebacuje u dvije najudaljeniji trećine terena. Do kraja utakmice još se jednom na strani gostiju istakao Kolak koji je dvostrukom intervencijom spriječio Bašića i Tičinovića da postignu četvrti gol za svoju ekipu.

Zrinjski je današnjom pobjedom preskočio Široki Brijeg na tabeli i preuzeo poziciju koja vodi u Evropu pred utakmicu s Željezničarom na domaćem terenu u narednom kolu. Krupa je ponovo u zoni ispadanja, ali sada bodovno izjednačena s Radnikom i Olimpikom, kojeg će dočekati u sljedećem kolu.