Šabić
NFSBiH

U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvo mjesto na UEFA razvojnom turniru koji je održan u Zenici i Doboju kod Kaknja.

Nakon ubjedljivih pobjeda nad Gvajanom i Litvanijom, bh. tim je juče u Trening centru N/FS BiH u Zenici u susretu trećeg kola remizirao 1:1 sa Crnom Gorom.

Prema pravilima UEFA razvojnih turnira, pristupilo se izvođenju penala, gdje su se bolje snašli izabranici Nermina Šabića i pobijedili rezultatom 3:1, te su osvojili dva boda, dok je Crna Gora osvojila jedan.

Gosti su poveli u osmoj minuti golom Vasilija Adžića, a Adrijano Rizvić u 37. minute sa bijele tačke izjednačio rezultat.

Za Bosnu i Hercegovinu su igrali: Adel Duškaj (46. Faris Mehić), Dženan Šabić (56. Miloš Bajić), Filip Taraba (58. Kenan Hrštić), Haris Jogunović, Nidal Čelik, Marko Brekalo (58. Nedim Keranović), Anes Špago (46. Sergej Popović), Adrijano Rizvić (76. Kerim Hujić), Aleksa Popović, Roko Štilić (58. Matej Stojčić), Pavle Đajić (46. Marko Begić).