Foto by Joachim Bywaletz/Xinhua

Puno zanimljivih utakmica odigrano je u 3. kolu Bundeslige, a Borusija Dortmund i Menhengladbah rutinski su stigle do pobjeda protiv Frajburga i Kelna.

Norveški napadač Erling Haland ponovo je obilježio meč svog tima, ovog puta sa dva gola protiv Frajburga (4:0). U 30. minutu Đovani Reina ga je sjajno proigrao, a on pogodio za 1:0. Čim se krenulo u nastavku, Reina je centrirao iz kornera i pogodio Emre Džana koji preciznim šutem glavom povećava na 2:0. Kombinacija Reina – Haland zaslužna je za vođstvo od 3:0, a Norvežanin je u sudijskoj nadoknadi asistirao Feliksu Paslaku za konačnih 4:0.

Borusija Menhegladbah je sa 3:1 slavila na gostovanju Kelnu, a sve je počeo Alsane Plea u 14. minutu. Već u sljedećem napadu Stefan Lajner postiže gol za 2:0. Čekalo se tačno 40 minuta na naredni gol i to Lars Štindla sa bijele tačke, a počasni pogodak za Keln dao je Elvis Reksbečaj u 86. minutu.

U duelu Ajntrahta i Hofenhajma u Frankfurtu viđen je preokret, iako u trenutku kada je Andrej Kramarić postigao predivan gol za 1:0 nije djelovalo tako. Hrvatski napadač je driblingom izbacio dvojicu protivničkih fudbalera i lobovao Kevina Trapa za svoj deseti gol u posljednje četiri utakmice u Bundesligi. Ključni čovjek za preokret je Bas Dost, prvo je asistirao Daičiju Kamadi za 1:1, a onda je imao i dosta sreće u 71. minutu, kada mu se lopta odbila ispred gola i lagano je pogodio za 2:1.

Štutgart i Bajer Leverkuzen su remizirali 1:1. Patrik Šik je doveo u vođstvo goste već u sedmom minutu, ali je Saša Kalajdžić sjajnim skokom poslije centaršuta Filipa Klementa donio bod svom timu.

Iako su se prošle godine borili za opstanak, tim Verdera odlično je krenuo u novu sezonu i poslije tri kola imaju šest bodova. Trijumf od 1:0 protiv Arminije iz Bilefelda donio je Leonardo Bitenkur u 27. minutu, a par minuta prije toga poništen mu je gol zbog ofsajda.