Union Berlin hit Bundeslige, pala i Borusija Dortmund (VIDEO)

Union Berlin je u 13. kolu Bundeslige na svom terenu pobijedio Borusiju Dortmund rezultatom 2:1 i tako stigao na na bod od “Milionera“.

Imala je Borusija Dortmund veći posjed lopte tokom svih 90 minuta, pa tako i potpuno terensku inicijativu u prvom poluvremenu. Ipak, bez obzira na to odnos u šutevima nakon 45 minuta iznosio je osam-osam.

No, prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a najbliži vođstvu bili su gosti i to preko mladog Jousufa Moukoka koji je minut prije kraja pogodio stativu gola Union Berlina.

Prvi do prednosti u drugom poluvremenu stigli su domaći fudbaleri u 57. minuti. Izveli su igrači Union Berlina korner na drugu stativu gdje je bio Griša Promel koji je vratio loptu u peterac gdje ju je dočekao Taivo Avonji i poslao iza leđa Romana Burkija.

Nije se igralo dugo nakon toga kada je Borusija izjednačila na 1:1. Krenuo je Union u kontranapad, ali su izgubili loptu na svojoj polovini i Rafael Guerero je prelijepim dodavanjem uposlio Moukoka koji snažnim udarcem pogađa prvi ugao gola domaćih i tako postaje najmlađi strijelac u istoriji Bundeslige.

Ipak, ponovo iz kornera u 78. minuti Union Berlin stigao je do nove prednosti i ispostaviće se pobjedonosnog gola. Perfektno je izveo korner Sedrik Tošer, a sjajan tajming u skoku imao Marvin Fridrih, te preciznim udarcem zatresao mrežu “Milionera” i donio svojoj ekipi nova tri boda sa kojim su stigli na peto mjesto.

Sjajne igre Union Berlina ove sezone ne prolaze bez rezultata. Na ovom terenu prije šest dana ni Bajern nije uspio da se vrati sa punim plijenom, a sada je Borusija Dortmund bila neoprezna i to je “žuto-crne” koštalo nova tri boda.