U utakmici šestog kola Bundeslige između Hofenhajma i Union Berlina gosti su slavili rezultatom 3:1.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 12. minuti, ali je neko od odbrambenih igrača u posljednji momenat spriječio Sebastijana Rudija da uputi udarac ka golu Andreasa Lutea. Mogao je i Munas Dabur u 16. minuti dovesti Hofenhajm u vođstvo, međutim njegov pokušaj završio je na stativi gola Union Berlina.

U 37. minuti nova prilika za Dabura, ovaj put njegov poluvolej prošao je pored gola. Prvu dobru šansu na utakmici gosti su imali u 40. minuti kada je Sebastijan Grizbek glavom dobrano namučio Olivera Baumana. Zaprijetio je Dabur i u nadoknadi prvog poluvremena, ali nije bilo problema za Lutea i na odmor se odlazi bez golova.

U drugom poluvremenu prelomni momenat desio se u 58. minuti kada je Robert Skov skrivio jedanaesterac i dobio direktan crveni karton, te ostavio svoju ekipu sa igračem manje. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Maks Kruze i Union Berlin je pola sata prije kraja imao prednost 1:0.

Iako sa brojčano inferiorniji domaći su nastavili sa napadima na kraju stigli do izjednačenja u 80. minuti. Konačno je Dabur iskoristio jednu priliku i oslobodio se čuvara u šesnaestercu, a potom i snažno šutirao iza leđa golmana gostiju za rezultat 1:1.

Kratko je trajao pozitivan rezultat za domaće, pošto je samo pet minuta kasnije Džoel Pohjanpalo iskoristio dobro dodavanje Kruzea i sa nekoliko metara ubacio loptu u praznu mrežu Hofenhajma za velika tri boda Union Berlina i skok na osmo mjesto Bundeslige.

Pobjedu gostiju zapečatio je Sedrik Tušert u sudijskoj nadoknadi kada je nakon kontre dva na jedan sa golmanom domaćih lagano pospremio loptu i otklonio sve dileme oko pobjednika.

U sljedećem kolu Union Berlin dočekuje Armeniu, dok če Hofenhajm u goste Volfsburgu.