Fudbalska reprezentacija Urugvaja savladala je selekciju Bolivije sa 4:2, Peru je sa 1:0 bio bolji od Venecuele, dok su remizirali Paragvaj i Kolumbija 1:1, odnosno Ekvador i Čile 0:0 u osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Kompletan dan pao je u sjenku događaja na meču između Brazila i Argentine, koji je prekinut jer četvorica fudbalera gostiju nisu prošla protokole za virus korona. Na ostalim mečevima nije bilo takvih problema, tako su u Ekvador i Čile remizirali bez golova, iako je domaćin bio sa igračem manje od 63. minuta kada je Žunior Sornoza dobio crveni karton.

Paragvaj i Kolumbija su takođe odigrali neriješeno, ali na ovoj utakmici bilo je golova (1:1). Poveli su domaći igrači tako što je Anhel Romero ubacio u peterac, a tamo je Antonio Sanabrija u padu uspio zakačiti loptu i u 40. minutu je doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Gosti su uspjeli izjednačiti u 53. minutu i to nakon što je sa bijele tačke siguran izvođač bio Huan Kvardado, te su tako obje selekcije osvojile po bod.

Peru je ostvario trijumf nad Venecuelom zahvaljujući velikoj greški Mikela Vilaneve, koji je na nekih 20 metara prosto dodao loptu u noge Kristijanu Kuevi, a ovaj je iskoristio taj poklon i dao gol za pobjedu u 35. minutu.

Još veći problem za goste dogodio se tri minuta kasnije, jer je Tomas Rinkon dobio drugi žuti karton i tako su Venecuelanci morali igrati sat vremena sa igračem manje, te nisu uspjeli stići do boda.

Najzanimljiviji meč odigrali su Urugvaj i Bolivija, gdje je domaći tim ostvario pobjedu od 4:2. Brajan Rodrigez je sjajno promješao protivničke igrače u šesnaestercu u 15. minutu i ubacio je u peterac, gdje se našao Đorđijan de Araskaeta koji je bez puno muke zatresao mrežu za 1:0.

Predivan trenutak na meču dogodio se u 31. minutu kada je Federiko Valverde postigao gol iz slobodnog udarca sa 20 metara sa lijeve strane. Lopta je prošla pored svih igrača u šesnaestercu i tako prevarila golmana gostiju za 2:0. Čim se krenulo u drugom poluvremenu Urugvajci su odigrali dobru akciju, Hoakin Pikerez je ubacio ispred gola rivala, a tu se Agustin Alvarez dobro snašao i zatresao mrežu za 3:0.

Nadu Boliviji vratio je Marselo Moreno u 59. minutu nakon velike greške igrača Urugvaja, uzeo je loptu i istračao sam ispred gola, te probacio loptu ispod njega za 3:1. Sve dileme oko pobjednika riješio je De Araskaeta jer je veoma sigurno izveo penal u 67. minutu za 4:1, a konačnih 4:1 postavio je Moreno takođe golom iz penala u 84. minutu.