U okviru trećeg kola US opena, Džek Sok je predao meč Aleksandru Zverevu pri rezultatu 2:1 (3:6, 6:2, 6:3, 2:1) za Nijemca, a Lojd Džordž Heris je sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:4) pobijedio Denisa Šapovalova.

Takođe, plasman u narednu rundu su obezbijedili Dženson Bruksbi i Rajli Opelka.

Sok je dobro ušao u meč, a do prvog brejka je došlo u šestom gemu, kada je Amerikanac poveo sa 4:2, što je uspio sačuvati i prvi set riješiti u svoju korist sa 6:3.

Zverev se razbudio u nastavku, u drugom gemu je oduzeo servis protivniku, poveo je sa 3:0, a onda je bez većih problema sa 6:2 izjednačio rezultat.

Treći set je takođe pripao njemačkom teniseru, koji ga je dobio sa 6:3, a pri ulasku u četvrti, bilo je evidentno da Soka muči povreda, zbog koje i predao meč nakon trećeg gema.

Šapovalov je u duelu protiv Herisa imao 40 neiznuđenih i devet duplih servis grešaka.

Teniser iz Južnoafričke Republike je to uspio iskoristiti na pravi način, a prvi set je, zahvaljujući brejku u sedmom gemu, dobio sa 6:4.

Kanađanin je u nastavku zaigrao konkretnije i poveo sa 3:0, ali se 46. igrač na ATP listi vratio, izjednačio na 3:3, a nešto kasnije i oduzeo servis protivniku i ponovo dobio set sa 6:4.

Istim rezultatom je slavio i u posljednjem periodu igre, iako je Šapovalov ponovo bio taj koji je prvi došao do brejka.

Favorit u ovom susretu je na startu poveo sa 2:0, međutim Heris je ekspresno uzvratio i još jednom napravio brejk u kasnijem toku seta, što mu je bilo dovoljno za trijumf.

Opelka je rezultatom 3:0 (7:6, 6:3, 6:4) bio bolji od Nikoloza Basilašvilija, a Bruksbi je rezultatom 3:2 (6:2, 3:6, 2:6, 6:3, 6:3) izbacio Aslana Karaceva.