Uspavanka na Pecari završena bez golova, Bukvić blistao na golu Slobode

Fudbaleri Širokog Brijega i Slobode odigrali su neriješeno na “Pecari” 0:0 u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći fudbaleri imali su blagu inicijativu u uvodnim momentima ove utakmice. Međutim, veliku pansu imali su gosti u 10. minuti, kada je Dženis Beganović pronašao Sašu Maksimovića, koji se našao oči u oči sa Darijom Miškićem, ali je loptu poslao lijevo od gola Širokog.

Do kraja prvog dijela gledali smo popriličnu uspavanku. Naime viđena je velika borba na sredini terena, a pored toga nije bilo ozbiljnijih prilika.

siroki333 1
Privatna arhiva

U nastavku utakmice tempo se nije promijenio, ponovo su izabranici Jure Ivankovića imali više loptu u svojim nogama, ali nisu uspjeli da pronađu put do gola Slobode.

Najbolja šansa na utakmici viđena je u 79. minuti kada je Tonči Mujan izletio oči u oči sa Semirom Bukvićem koji mu je odbranio udarac, na koji je naletio Ivan Paponja koji je šutirao malo pored desne stative.

Na kraju konačan rezultat bio je 0:0, a gosti svakako mogu biti zadovoljniji ovim rezultatom.

Najzanimljivije momente utakmice iz minuta u minut možete pogledati OVDJE.

Narednu utakmicu Široki će igrati protiv Leotara u Trebinju, a Sloboda će na “Tušnju” dočekati ekipu Veleža.