Uzbudljiva završnica u Laktašima pripala domaćinu protiv ekipe iz Čačka

Košarkaši Igokee pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu čačanskog Borca minimalnim rezultatom 73:71 (21:17, 18:15, 19:21, 15:18) u devetom kolu ABA lige.

Bolji su nešto bili domaći u prvom kvartalu, koji je nakon 10 minuta igre završen 21:17. Ipak bolji start su imali Čačani koji su poveli sa 6:0 poenima Derika Tortona Nenada Nerandžića. Poslije četiri minuta igre Edin Atić je pogodio trojku i preokrenuo na 9:8. Gostima nije trebalo mnogo da ponovo dođu u vođstvo, Torton je upisao polaganje i Borac je poveo sa 15:11.

U nastavku je Igokea ponovo poenima Atića uz Marka Jošila režirala novo izjednačenje i vođstvo (19:17). Četrdeset sekundi je ostalo do kraja prvog perioda, bek ekipe iz Laktaša Stefan Pot pogodio je iz stepbeka za dva poena i tako postavio rezultat 21:17 nakon prvih 10 minuta utakmice.

POT

Odmah na početko drugog kvartala prvo Nikola Kočović za Borac pogađa trojku, a potom je i Dušan Miletić precizan kod šuta za dva poena i gosti vode (22:21). Kasnije je čačanska ekipa još jednom uspjela da povede (26:25), ali raspoloženi Nikola Jovanović vezao četiri poena i “Igosi” imaju još jedno vođstvo (29:26).

Domaći su u nastavku kontrolisali rezultat bez većih problema i konstantno bili u prednosti. Trener Igokee Dragan Bajić je sredinom drugog kvartala napravio par izmjena i osvježio ekipu, između ostalog i sa Jošilom. Rođeni Čačanin je iskoristio odmor i u nastavku vezao dvije trojke (39:32) minut prije kraja druge četvrtine. Igokea je imala i zadnji napad, ali nisu uspjeli da realizuju. Kasnije je sjajnu blokadu imao Džeki Karmajkl i spriječio da Borac smanji rezultatsku razliku.

JOSILO

Entoni Klemons je sa pet poena na početku drugog dijela doveo Igokeu do najvećeg vođstva na susretu 44:34. Većinom trećeg kvartala domaći su održavali dvocifrenu prednost. Na 1:43 do kraja Borac je smanjio na pet poena razlike poenima Dušana Miletića, a uz asistenciju Brajsa Džounsa.

Milan Vulić je napravio korake 16 sekundi prije kraja i poklonio Borcu posljednji napad kod rezultata 58:53.  Loptu da smanji vođstvo Igokee u posljednjem napadu čačanske ekipe imao je Kočović, ali domaći su odigrali dobro odbranu i rezultat pred posljednji kvartal je ostao isti (58:53).

IGOKEA BORAC ABA

Nešto bolja igra Borca uvodnom dijelu posljednje četvrtine. Dobra realizacija Kočovića, Džounsa i Nikole Todorovića donijela je Borcu izjednačenje i prednost (63:62). Utakmica je bila neizvjesna, a Igokea se ubrzo vratila i povela 69:65 poslije poena sa linije slobodnih bacanja Stefana Pota.

Reprezentativac Srbije je upisao i sjajan blok nad Miletićem dva minuta prije kraja pri rezultatu 69:69. Centar domaćih Jovanović je doveo svoj tim u vođstvo 71:69. Igokea je već bila u bonusu i to ih je koštalo jer je Džouns nakon što je fauliran bio precizan sa linije penala 71:71. 19 sekundi prije kraja ponovo Nikola Jovanović pogađa za dva poena, i postavlja konačni rezultat 73:71. Vrijedno pomena je i to što je Edin Atić u posljednjem napadu Borca upisao blokadu nad Entonijem Smitom.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Nikola Jovanović i Marko Jošilo sa po 16 postignutih poena. U redovima Borca istakao se bivši igrač Igokee Nemanja Todorović sa 17 poena.

U narednom kolu Igokea će dočekati FMP, dok će Borac igrati u Čačku protiv Primorske.