(KRAJ) Borac - Rudar 1:0

Borac dočekuje Rudar u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a u prethodnom duelu ove dvije ekipe u Prijedoru rezultatom je bio 1:1. Uoči ovog meča, prije reprezentativne pauze Rudar je remizirao protiv Željezničara, dok je Borac poražen od Zrinjskog.

Za ovaj susret, treneri Nemanja Miljanović i Marko Tešić izabrali su sljedeće postave:

Borac: Ćetković – Ćorić, Bošnjak, Vojnović, Kujundžić – Molls, Dujaković (od 85. Jovanović) – Vušurović (od 85. Subić), Meleg (od 70. Kulašin), Zakarić – Lukić.

Rudar: Šćekić – Marić (od 73. Sajak), Sadiku, Pekija (od 77. Danilović), Pavlović, Zekanović – Redžić (od 73. Radulović), Knežević, Amoah, Marmat (od 73. Bosnić)- Kulenović.

Utakmicu sudi Elvis Mujić.

UŽIVO

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Tri minute nadoknade.

86′ Nova šansa za Borac. Kulašin je odigrao povratnu na 12 metara do Vojnovića, koji je šutirao pored gola.

85′ Aleksandar Subić je sjajno šutirao iz voleja sa 16 metara, odličnom paradom Šćekić je intervenisao i spasio svoj gol.

83′ Izblokiran je Enver Kulašin kada je nakon dodavanja Vojnovića pokušao udvostručiti prednost.

81′ Amoa je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta išla pravo u Ćetkovića.

80′ Opasno je bilo u šesnaestercu Borca, no izbacili su domaći loptu van kaznenog prostora.

78′ Mario Sajak je bio na lijevoj strani, ali je njegov centaršut završio u rukama Ćetkovića.

75′ Pekija sa bolnim grimasama leži na terenu.

processed 6de1966f 459c 446a bac4 d9c559326c02 mYBWhuMP

70′ Amoa je ubacio u šesnaesterac, no u posljednjem trenutku je Vojnović intervenisao.

67′ Sjajno je Aleksandar Vojnović iznio loptu na polovinu Rudara, zaustavio ga je u tome Danilo Marmat, ali na nepropisan način i zbog toga je zaradio žuti karton.

62′ Postigao je gol Goran Zakarić, ali je on poništen zbog ofsajda. Prethodno je u kaznenom prostoru pao Lukić, no nije se oglasio Elvis Mujić.

60′ Dobra šansa za Rudar. Kombinovali su po desnoj strani Nemanja Marić i Amoa, stigla je lopta na 11 metara do Luke Kulenovića koji je iz dobre pozicije loše zahvatio loptu.

processed 02caa36c 5368 48f4 9e23 d817c557672e PMCAsUTc

58′ Lukić je dočekao grešku Zekanovića i šutirao, međutim odlično postavljeni Šćekić je uhvatio loptu.

54′ Knežević je šutirao, ali pravo u Ćetkovića.

52′ Zekanović je direktno šutirao u gol iz kornera, ali je dobar bio Ćetković i uhvatio loptu.

50′ Zakarić je dva puta ubacio loptu u peterac Rudara, ali je Pekija intervenisao.

47′ Žuti karton je zaradio Marko Kujundžić nakon prekršaja nad Amoom.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

borac

45+2′ Završeno je prvo poluvrijeme.

45′ Dvije minute nadoknade.

41′ Šutirao je ipak Meleg iz prekida. Nisko i u stranu golmana, ali ipak malo pored gola.

40′ Aleksandar Radulović sa klupe i Ajdin Redžić s terena su dobili žute kartone zbog prigovora.

39′ Nemanja Pekija je napravio prekršaj nad Lukićem na 30 metara od svog gola. Zakarić je prvi prišao lopti.

35′ Amoa je fauliran na 35 metara od gola Borca.

1637505541784

30′ Lukić je šutirao snažno sa 16 metara, ali je odbranio golman Rudara.

26′ GOOOOOL! Borac je došao do prednost. Lukić je centrirao sa lijeve strane na drugu stativu, Zakarić je glavom spustio na peterac odakle je Meleg bez problema proslijedio iza leđa Šćekića.

24′ Pokušao je Aleksandar Vojnović nakon centaršuta Zakarića, ali nije bilo opasnost po gol Šćekića.

23′ Nastavljena je utakmica, a u nastavku je Rudar odmah dobio korner.

21′ Kratki prekid utakmice zbog dima koji je prekrio stadion, a dolazi sa sjeverne tribine na kojoj su navijači Borca.

19′ Tomislav Knežević je poslao dobru loptu prema Amoi, ali je pomoćni sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju.

17′ Amoa je sa 40-ak metara pokušao da iznenadi Nikolu Ćetkovića, ali daleko je otišla lopta od okvira gola.

1637504649208

13′ Pokušao je Donald Mols sa velike udaljenosti, ali loše i neprecizno.

11′ Dejan Meleg i Milan Vušurović su kombinovali oko šesnaesterca gostiju, Vušurović je potom pokušao, ali je na mjestu bio Aleksandar Šćekić.

9′ Velika šansa za Rudar. Predrag Zekanović je ušao u kazneni prostor domaćih, centrirao, a sa druge stative je šutirao Žozef Amoa, međutim sa gol linije je loptu izbacio Dino Ćorić.

8′ Nikola Dujaković je uputio prvi udarac prema golu Rudara, ali je to bilo daleko od gola.

6′ Jovo Lukić je krenuo prema golu Rudara, ali je u tom napadu napravio prekršaj nad Jovanom Vladimirom Pavlovićem.

3′ Blokiran je Goran Zakarić i Borac će izvesti prvi korner na utakmici.

1′ Počela je utakmica.