(KRAJ) Radnik - Sarajevo 0:1

Radnik će u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ugostiti ekipu Sarajeva.

Prije same utakmice bilo je neizvjesno hoće li se utakmica uopšte odigrati, međutim odluka je donesena i kapiteni obje ekipe i glavni sudija Aleksandar Njegomirović odlučili su da se ipak igra.

Treneri su se odlučili za sljedeće sastave:

Radnik: Hodžić – Ristanović, Šubert, Todorov, Sušić- Popara (od 10′ Vasić), Blagojević, Motika, Hasukić (od 46′ Marković), Pantelić- Urošević (od 66′ .

Sarajevo: Dizdarević – Palić, Dupovac, Kurdić – Šabanović, Ševelj (od 84′ Trako), Đokanović, Kobiljar (od 60′ Cmiljanić), Pidro – Bodul (od 60′ Velkoski)- Ahmetović (od 84′ Bagarić).

KRAJ!

90+4′ Vasić je šutirao sa 25m, lopta se odbila od Kurdića i za malo završila u mreži.

90+2′ Šut Nikića je izblokiran u korner.

90′ Utakmica je produžena za četiri minute.

87′ Prekrasna odbrana Dizdarevića koji je odbranio udarac glavom Batara.

84′ Dražen Bagarić mijenja Ahmetovića, a Muharem Trako je zamijenio Ševelja.

81′ Žuti karton dobio je Ševelj.

78′ Preuzeo je inicijativu na terenu Radnik koji drži loptu i pokušava doći do izjednačenja.

76′ U posljednjem momentu Dupovac je izblokirao šut Todorova i tako spriječio gol Radnika.

73′ Njegomirović je pokazao žuti karton Cmiljaniću zbog simuliranja.

72′ Pantelić je nanizao nekoliko igrača Sarajeva, odigrao loptu do Blagojevića koji je šutirao malo pored desne stative.

69′ Glavni sudija isključio je Hebibovića na klupi zbog prigovora i poslao ga u svlačionicu.

68′ Žuti karton dobio je Palić.

66′ Dvostruka izmjena kod Radnika, ulaze Amar Tahrić i Nenad Nikić, a van terena su Sušić i Urošević.

64′ Dobro je loptu povukao Velkoski, međutim uspjela je odbrana domaćih da ga zaustavi.

61′ U ofsajdu uhvaćen je Ahmetović.

izmjena

60′ Iz igre izlaze Kobiljar i Bodul, a ulaze Boris Cmiljanić i Krste Velkoski.

60′ Palić je poslao prejak pas ka Šabanoviću koji nije stigao loptu koja je završila u gol autu.

57′ Na travi je ostao ležati golman Dizdarević, međutim uspio se pridići i nastaviti utakmicu.

55′ Velika prilika za Sarajevo. Kobiljar je probio i ubacio, ali je za malo zakasnio Ahmetović i nije uspio poslati loptu glavom u gol.

53′ Žuti karton dobio je Numan Kurdić.

50′ Nakon kornera sa desne strane nastala je gužva u petercu Sarajeva, ali lopta nije htjela u gol, na kraju Šubert je dobio udarac i ostao je ležati na travi i trenutno mu se ukazuje pomoć.

49′ Domaći su odlučnije ušli u nastavak meča.

46′ Na terenu je Bojan Marković, a van terena će Hasukić.

46′ Drugo poluvrijeme je počelo.

radnik22

45′ Kraj prvog poluvremena.

42′ Najbolja prilika za Radnik, poslije kornera lopta je na drugoj stativi došla do Motike koji je šutirao pored gola.

40′ Kurdić zaustavlja Motiku i otklanja opasnost.

37′ Blagojević je šutirao, a lopta se odbija od živi zid.

36′ Dupovac je oborio Hasukića, a Aleksandar Njegomirović je dosudio slobodan udarac za Radnik.

33′ Sa lijeve strane centrirao je Pidro, a Urošević je loptu prsima poslao u korner.

31′ Nakon slobodnog udarca Blagojević je centrirao, a Dupovac je dobro skočio i otklonio opasnost.

bijeljina2

29′ Sjajno je Šubert zaustavio Kobiljara koji danas pravi mnogo problema odbrani Radnika.

27′ Đorđe Pantelić je šutirao u okvir, ali na golu je dobro odbranio Belmin Dizdarević.

26′ Dobro je presjekao centaršut Hodžić i tako spriječio Bodula da postigne pogodak glavom.

25′ Pokušao je Palić atraktivno, ali je lopta završila preko gola Radnika.

22′ Bolje su se snašli igrači Sarajeva u ovim teškim uslovima na natopljenom terenu u Bijeljini.

17′ GOOOOOL!!! Andrej Đokanović je oduzeo loptu na sredini terena, povukao ju je prema naprijed, a zatim se odlučio na šut sa 20-ak metara. Lopta odskače ispred Hodžića i vara ga, te od njegovih ruku završava u golu. Mogao je bolje golman Radnika u ovoj situaciji.

radnik sarajevo

15′ Pokušao je Kobiljar po desnoj strani, ali je zaustavljen bez faula.

12′ Prošao je Vasić Kerima Palića koji je završio na travi, centrirao na Milu Todorova, a ovaj uspio izboriti prvi korner. Nakon kornera nije bilo opasnije prilike za Radnik.

10′ Zbog povrede Popara je napustio teren, a umjesto njega ušao je Aleksandar Vasić.

9′ Sa desne strane centrirao je Kobiljar, ali je lopta bila previsoka za Darka Bodula i Mersudina Ahmetovića.

7′ Rijad Kobiljar je izvršio pritisak i umalo došao do lopte, međutim dobro su se snašli štoperi Radnika.

4′ Na travi je ostao ležati Nikola Popara, ali se ubrzo pridigao i nastavio meč. Lopta je u nogama domaćih.

3′ Vodi se borba na sredini terena, lopta se jako teško kreće po natopljenom terenu.

1′ Utakmica u Bijeljini je ipak počela i pored loših uslova.