U okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Željezničara na “Grbavici” dočekuje Radnik iz Bijeljine.

Poznati su sastavi za ovaj duel, a treneri Tomislav Ivković i Velibor Đurić odlučili su se za sljedeće fudbalere.

Željezničar: Bender – Blažević, Vrhovac, Kosorić, Malić – Mekić, Bojo (od 46′ Zdunić) – Mujeznović (od 46′ Bekrić), Crnčević (od 90+2′ Kočević), Gasal (od 63′ Beća) – Juričić (od 70′ Zec).

Radnik: Hodžić – Ristanović, Šubert, Vasić, Urošević – Popara (od 80′ Marković), Blagojević – Šarić (od 53′ Motika), Pantelić (od 80. Nikić), Todorov (od 67′ Došlo) – Hasukić (67′ Sušić).

Utakmicu sa centra će suditi Zoran Grbić, dok su pomoćne sudije Amer Macić, Davor Vukašinović i Miloš Gigović.

KRAJ!

90+4′ Kraj utakmice.

90+2′ Umjesto Crnčevića u igri je Neriman Kočević.

90+1′ GOOOL!!! Bekrić je nabacio iz kornera, a Zdunić pogodio glavom za 2:0.

90+1′ Igraće se jos četiri minute.

89′ Šutirao je Jovan Blagojević, ali iznad prečke Josipa Bendera.

87′ Žuti karton zaradio je Crnčević, a Radnik će imati priliku da ugrozi gol protivnika iz izgledne situacije.

83′ Zdunić je centrirao, tražio je Zeca, ali je Ristganović pročitao njegovu namjeru i spriječio ovaj pas.

80′ Popara i Pantelić će van terena, a u igri su Bojan Marković i Nenad Nikić.

79′ Fudbaleri Radnika su tražili penal nakon što je jedan od fudbalera navodno igrao rukom, međutim Zoran Grbić je samo odmahnuo na prigovore gostiju.

77′ Šutirao je Motika, ali preko gola. Otkad je ušao na teren najopasniji je kod gostiju.

73′ U ofsajdu se našao Motika.

71′ Dobra reakcija Bendera nakon centaršuta Ristanovića.

70′ Umjesto Juričića na teren je ušao Ermin Zec.

68′ Mekić je dobio žuti karton. Moraće propustiti naredni meč protiv Slobode na “Tušnju”.

67′ Dvostruka izmjena kod gostiju, van terena će Todorov i Hasukić, a na teren će Dragan Došlo i Pavle Sušić.

63′ Omar Beća će na teren, a van terena je otišao Gasal.

zeljo 77

61′ Štoper Radnika Predrag Ristanović dobro je reagovao ispred Juričića i mirno nastavio napad svog tima.

59′ Probio je po desnoj strani Jovan Motika, centrirao, međutim nikog nije bilo u petercu Željezničara.

57′ Povukao je loptu Gasal, šutirao, ali je lopta završila preko gola Radnika.

54′ Isplatila se dvostruka izmjena Ivkovića, a Željezničar djeluje mnogo opasnije.

53′ Nova prilika za Juričića, koji je loptu poslao pored desne stative. Na teren će Jovan Motika umjesto Kenana Šarića.

52′ Žuti karton dobio je Gasal zbog zakašnjelog starta.

50′ GOOOOOL!!! Blažević je maestralno probio po desnoj strani, pronašao Juričića, a on iz prve postigao svoj treći gol ove sezone za 1:0 za Željezničar.

46′ Na startu drugog dijela Ivković je napravio dvostruku izmjenu, van terena su izašli Bojo i Mujezinović, a na terenu su Samir Bekrić i Bruno Zdunić.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

zeljo izvjestaj

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Korner za Radnik sa lijeve strane, međutim opasnost je uspješno otklonjena. Bio je ovo četvrti korner za goste.

45′ Prvo poluvrijeme produženo je za tri minute.

45′ Atraktivno je pokušao petom Juričić da pronađe Petra Boju, ali štoperi Radnika su dobro reagovali i oduzeli mu loptu.

43′ Nezgodan sudar glavama Vrhovca i Hasukića, a deblji kraj izvukao je fudbaler Željezničara kojem se trenutno pruža medicinska pomoć.

42′ Mekić je sa 25 metara šutirao, a lopta je otišla “nebu pod oblake”.

41′ Blažević je dobro projurio po desnoj strani, ubacio u peterac, a tamo je Hodžić reagovao ispred Mujeziunovića i tako ga spriječio da postigne pogodak.

40′ Juričić se ponovo našao u prilici, a ovog puta loptu je poslao preko gola.

38′ Velika prilika za Radnik. Todorov je nanizao par domaćih igrača, a onda ga je dobro izblokirao Mate Crnčević.

36′ Nova šansa za Željezničar, Juričić je dobro primio pas koji mu je uputio Mekić, međutim ponovo je uputio mlak udarac i Hodžić nije imao prevelikih problema.

35′ Dobro je po desnoj strani probio Blažević, pronašao je Juričića, a ovaj mu odigrao povratnu loptu, međutim zastavica je podignuta i dosuđen je ofsajd.

32′ Sjajno je intervenisao Vrhovac i tako zaustavio Esmira Hasukića da ozbiljnije zaprijeti.

zeljo 33

30′ Jovan Blagojević je lukavo proigrao Aleksu Uroševića koji je pobjegao Gasalu i centrirao nisko u peterac, ali se dobro snašla odbrana Željezničara.

29′ Inicijativu su potpuno preuzeli izabranici Tomislava Ivkovića koji lagano stežu obruč oko gola Hodžića.

26′ Uspio se za prostor izboriti Juričić, a na golu ponovo bio je siguran Hodžić.

25′ Trenutno se vodi borba na sredini terena, a posjed lopte je na strani domaćina.

22′ Dobar šut Mekića završio je u rukama Hodžića.

20′ Nakon sudijskog zvižduka Blažević je naucao loptom Todorova koji je ostao ležati. Poslije 20-ak sekundi pridigao se, a Blažević se izvinuo i pokazao fer-plej.

zeljo22

18′ Najveća prilika na utakmici bila je za Todorova koji je sa penala šutirao preko gola. Zadnji sa loptom igrao je Blažević i Radnik je dobio novi korner, iz kojeg nije bilo opasnosti jer je centaršut bio previše jak.

16′ Prvi žuti karton za goste zaradio je Mile Todorov jer je oborio Hamzu Gasala.

13′ Šut Pantelića dobro je blokirao Ante Blažević, a napadač Radnika možda je imao i boljih rješenja da proigra saigrače u boljoj poziciji za šut.

11′ Glavom je šutirao Luka Juričić, međutim nije bilo jačine u tom udarcu i lopta je završila lagano u rukama golmana Sameda Hodžića.

10′ Prvi korner na utakmici imaće gosti iz Bijeljine, ali nakon centaršuta najbolje je intervenisao golman Josip Bender koji je uhvatio loptu.

9′ Ispred Pantelića intervenisao je Vedran Vrhovac i izbacio loptu u aut.

7′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Luka Malić, nakon što je pokosio Đorđa Pantelića na sredini terena.

6′ Pokušao je sa ruba šesnaesterca Mustafa Mujezinović, međutim udarac mu je izblokiran.

4′ Izabranici Velibora Đurića otvorili su meč malo defanzivnije i evidentno je da će svoje šanse tržiti poslije kontranapada.

2′ Nakon jednog duela na sredini terena na travi je ostao Nedim Mekić, koji se ipak podigao i nastavio utakmicu.

1′ Utakmica na “Grbavici” je počela.