Valensija je nakon preokreta pobijedila Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 90:86 (16:17, 17:26, 26:21, 31:22).

Nakon promašaja u prva dva napada, Lorenco Braun je pogodio trojku i promijenio početnih 0:0 na semaforu. Uzvratili su gosti i sa dva vezana napada preokrenuli rezultat u svoju korist (4:3). Igrala se skoro kompletna prva četvrtina koš za koš, a Fenerbahče u prvoj četvrtini nosili su Braun i Bobi Dikson, dok su na drugoj strani košarkaši Baskonije dobro rasporedili svoje poene i samo Nikola Kalinić je imao pet na svom kontu nakon prvih deset minuta košarke koja su završila rezultatom 17:16 za tursku ekipu.

Na startu drugog kvartala Dajšon Pjer je vezao svoje poene u dva napada i doveo Fenerbahče prvi put u prednost veću od jednog posjeda. Vratio je Valensiju Derik Vilijams u egal (24:24) trojkom nakon nešto više od tri i po minute u drugoj dionici. Ipak, tada zahvaljujući raspoloženom Pjeru domaći prave seriju 12:4 i stižu do prvog osjetnijeg vođstva (36:28) tri minute do poluvremena. Prednost “Fenera” do kraja druge četvrtine narasla je i do deset razlike i sa rezultatom 43:33 otišlo se na pauzu.

Valensija, Valensija preokrenula u Istanbulu i savladala Fenerbahče

Deset nula seriju su napravili gosti na startu drugog poluvremena i zahvaljujući Kaliniću i Sem Van Rosomu stigli do izjednačenja 43:43. Uspio je Jan Veseli da prve poene postigne za Fenerbahče u trećoj četvrtini tek nakon nešto više od tri minute u drugom poluvremenu. Nakon toga Valensija je držala priključak za turskom ekipom koja je uz pomoć Danila Bartela ipak u posljednjih deset minuta otišla sa vođstvom 64:59.

Ponovo je Valensija na startu četvrtine napravila seriju, ovaj put 8:2 i povela sa 67:66. Od tog momenta, pa do samog kraja španska ekipa ni u jednom trenutku nije ispuštala prednost. Pjer i Braun su pokušavali u dresu Fenerebahčea da probude ekipu i držali priključak za Valensijom u kojoj su u posljednjih deset minuta pogađali skoro svi, a istakli su se Bojan Dubljević i Klemen Prepelič. Uspjeli su upravo Pjer i Braun uvesti meč u penal završnicu, ali je van Rosom sekund do kraja sa dva slobodna bacanja otklonio sve dileme i postavio rezultat 90:86.

Najefikasniji na meču bio je Sem Van Rosom sa 20 poena, dok je u ekipi Fenerbahčea Dajšon Pjer postigao 18.

U sljedećem kolu Valensija dočekuje Albu Berlin, dok Fenerbahče gostuje u Rusiji ekipi Zenita.