Posljednji meč današnjeg programa u sklopu 31. kola Evrolige odigrali su Valensija i mihnenski Bajern, a nakon velike borbe viđene u svih 40 minuta trijumf je pripao “Slijepim miševima” rezultatom 83:76 (26:19, 20:14, 12:30, 25:13).

Najčešće pominjana imena na samom početku susreta bila su Derik Vilijams i Majk Tobaj, a poslije trojke Nikole Kalinića Valensija je imala vođstvo 20:12. Nije se mnogo promijenio omjer snage u uvodnom kvartalu, pa je tek na momente prijetnja bio Džejlen Rejnolds te je poslije uvodnih deset minuta igre na semaforu “Fontete” pisalo 26:19 u korist španskog sastava.

U drugoj četvrtini “probudio” se i Bojan Dubljević, pa je Valensija vrlo lako stigla do dvocifrenog vođstva. Vejd Boldvin i Vladimir Lučić trudili su se svim silama da minhenski sastav održe u pristojnom zaostatku, ali to je bilo uzalud jer je rezultat na poluvremenu glasio 46:33.

Treća četvrtina može se okarakterisati kao najdominantniji period igre u karijeri Vladimira Lučića. Srpski reprezentativac zasipao je koš rivala iz svih mogućih pozicija, a prvi sinonim na ovakvu partiju ogleda se u filmu “Spejs Džem” i “tajnom napitku”, jer pogledi košarkaša Valensije koji nisu znali šta ih je snašlo dovoljno su govorili o košarkaškoj predstavi Bajernovog kapitena.

Upravo na njegovim krilima tim Andree Trinkijerija preokrenuo je rezultat u svoju korist, pa su pred četvrti period igre imali pet poena “viška” (63:58).

Ipak, u posljednjoj četvrtini šut je u potpunosti izdao košarkaške njemačkog tima, a “Slijepi miševi” su koristili svaku šansu da bi ostvarili 17. trijumf u dosadašnjem dijelu sezone, ovaj put rezultatom 83:76.

Bitno je spomenuti da u preostalom dijelu regularne sezone Evrolige Valensija sama sebi kroji sudbinu u nastupima u najelitnijem evropskom takmičenju i naredne sezone.

Majk Tobaj predvodio je domaći sastav u trijumf sa 18 poena, a njegov najbliži pratilac bio je Nikola Kalinić koji je brojao do 12. U poraženom sastavu izdominirao je Lučić sa 20 poena i sedam skokova.