Official images
, Vardar izbacio Zagreb na sedmerce

Rukometaši Vardara pobjedom nakon boljeg izvođenja peteraca savladali su ekipu PPD Zagreba u polufinalu SEHA lige.

Od samog starta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a do prve ozbiljnije prednosti stiže Zagreb kada pravi seriju 5:0 (13:9). Smanjili su Makedonci na -2, da bi svojim petim golom David Mandić postavio konačnih 16:13 nakon 30. minuta. Nije dugo trebalo hrvatskom klubu da se vrati na pet golova razlike i svakim minutom su bili sve bliži da prekinu seriju od četiri poraza od Vardara u polufinalu SEHA lige. Kada je Zagreb otišao na 24:18, rukometaši Vardara konačno su proigrali i potpuno su se vratili u igru serijom 5:0. Tada se razbranio i Ristovski, a nakon što su Makedonci propustili priliku da izjednače, Hrstić je vratio na +2. Nije dugo trajalo slavlje Zagrebčana, pošto su Čupić i Jotić u zadnjoj minuti donijeli toliko željeno izjednačenje za dvostrukog šampiona Evrope (28:28).

Pristupilo se izvođenju sedmeraca i u Vardaru su bili precizni Dibirov, Vujin, Jotić, Disinger, na drugoj strani Božović, Pavletić, Mandić, no Matanović je pogodio stativu, a za pobjedu je Ristovski odbranio šut Vistoporu.

Najefikasniji na meču bio je Mandić sa osam golova, a na drugoj strani Dibirov i Disinger su postigli po šest. Meč za treće mjesto između Zagreba i Meškov Bresta i veliko finale  Vardara i Vesprema se igraju za 6. septembra.