U okviru šestog kola Premijer lige Engleske, Lester je kao gost savladao Arsenal rezultatom 1:0.

Arsenal je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Već u petom minutu, Aleksandr Lakazet je postigao pogodak, ali glavni arbitar je dosudio ofsajd. Hektor Beljerin je imao priliku šest minuta kasnije, ali njegov udarac je bio izblokiran.

Tim iz Londona je nastavio sa napadima, ali nije bilo realizacije. Bakajo Saka je pokušao u 21. minutu, ali Kasper Šmajhel je bio priseban i sačuvao svoju mrežu. Danski golman je ponovo bio na visini zadatka sedam minuta kasnije, kada je zaustavio Lakazetov pokušaj glavom.

Francuski napadač je bio uporan, šutirao je i u 29. minutu, ali odbrana “Lisica” je to zaustavila. Posljednju priliku u prvom dijelu, Arsenal je imao u 42. minutu, kada je Saka opalio iz šesnaesterca, ali lopta je završila pored gola, pa se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom.

Lester je zaigrao odlučnije u nastavku, ali gosti nisu bili u ozbiljnijim prilikama. Bezuspješno su tražili Džejmija Vardija, ali u svakom slučaju, izgledali su nešto bolje nego u prvom poluvremenu.

Beljerin je imao veliku priliku u 68. minutu. Iz blizine je šutirao po golu, međutim Šmajhel je ponovo vrhunski reagovao i osujetio njegov pokušaj.

Kazna za ovaj promašaj uslijedila je deset minuta kasnije. Juri Tilemans je uposlio Čengiza Undera, a on je centrirao do Vardija, koji je glavom sproveo loptu u mrežu Bernda Lenoa.

Ovaj pogodak nije razbudio “Tobdžije”. Izabranici Mikela Artete su u drugom poluvremenu odigrali znatno lošije nego u prvom, imali su samo jedan šut, i to onaj Beljerinov kojeg je Šmajhel uspio ukrotiti. Do kraja utakmice, gosti su uspjeli privesti utakmicu kraju, pa je konačan rezultat glasio 1:0.

Arsenal će u narednom kolu igrati protiv Mančester junajteda u gostima, a Lester će na megdan Lidsu.