U okviru 15. kola Premijer lige Engleske na “King pauer” stadionu sastali su se Lester i Mančester junajted. Viđen je uzbudljiv meč sa po dva pogotka u oba poluvremena, a na kraju je remi bio najrealniji i rezultat je bio 2:2.

Brendan Rodžers nema dobar rekord protiv Mančester junajteda. On je igrao deset mečeva protiv “Crvenih đavola” sa svim svojim klubovima. Dva puta je upisao trijumfe, a ima čak osam poraza. Da će i danas imati težak zadatak, vidjelo se već poslije dvadesetak minuta igre.

Igrao se 23. minut na stadionu “Lisica” kada je Bruno Fernandeš klizećim startom lijepo poslao loptu koji je u šesnaestercu primio Markus Rašford. Odmah je na prvu šutirao u donji desni ugao i Kasper Šmajhel je bio nemoćan. Rezultat je tada glasio 1:0 za Mančester Junajted.

Leicester 0 – [1] Manchester United – Marcus Rashford 23′ from r/soccer

Osam minuta je trajala prednost Mančester junajteda. Fernandeš je izubio loptu blizu sredine terena, a do nje je došao Harvi Barns. Mladi igrač domaćih se malo nećkao da li će šutirati ili dodati, ali se na sreću njegovog tima odlučio na snažan šut sa dvadesetak metara i rezultat je bio poravnat na 1:1 u tim trenucima.

Leicester [1] – 1 Manchester United – Harvey Barnes 31′ from r/soccer

Vrlo dobro prvo poluvrijeme na otvaranju legendarnog “Boksing deja” obećavalo je da će biti zanimljivo i uzbudljivo u nastavku meča. Poslije prvih 45 minuta, rezultat je bio 1:1.

Sve do 79. minuta se igralo dosta mirno i bez mnogo prilika u nastavku meča. Tada je Edinson Kavani primio loptu sa centra, povukao je prema golu Šmajhela, te sjajno pronašao Fernandeša, a Portugalac to dodavanje pretvara u pogodak. Junajted je vodio rezultatom 2:1.

Leicester 1 – [2] Manchester United – Bruno Fernandes 79′ from r/soccer

Međutim, opet se domaći vraćaju u meč, nisu se željeli predati bez borbe. Opet je siguran bio Džejmi Vardi, zaštitno lice “Lisica” već sezonama. On je na prvu šutirao oštru loptu koja mu je došla iskosa i bilo je to novo poravnanje, rezultat je bio 2:2.

Leicester [2] – 2 Manchester United – Jamie Vardy 85′ from r/soccer

Dva puta je vodio Junajted, a Lester se vraćao dva puta, i ovo je prvi remi “Lisica” u tekućoj sezoni, a jedan bod je u džepu domaćeg tima. Rezultat je na kraju bio 2:2.

Lester u idućem kolu putuje u London na meč sa Kristal Palasom, dok Junajted na svom “Old trafordu” dočekuje Vulverhempton.