Veče uzbuđenja: Nakon gol manije Željezničar došao do sva tri boda protiv Tuzla sitija

Željezničar je na “Grbavici” u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nakon veoma uzbudljivog meča savladao Tuzla siti sa 4:2.

Domaći Željezničar je udarnički krenuo i mogli su doći do prednosti već u desetom minutu, ali je Dženan Haračić promašio mrtvu šansu sa pet metara udaljenosti od gola.

Pritisak Željezničara se nastavio jer su oni stvorili još jednu vrhunsku priliku u 16. minutu kada je Klarismario Santos pronašao Semira Štilića koji je dva puta šutirao, ali lopta nije htjela u gol.

Sam Santos je ponovo došao u dobru priliku kada je u 33. minutu šutirao ali mu je golman Tuzla sitija odbranio taj udarac. Ipak, pritisak Željezničara je došao na naplatu.

Naime, Santos se ponovo našao u prodoru i nakon njegove ubačene lopte je Ajdin Nukić igrao rukom nakon čega je dosuđen penal, koji je mirno u mrežu pospremio Štilić za konačnih 1:0 u prvom poluvremenu.

Kao što je rečeno, Željezničar je u prvom poluvremenu mogao doći do još nekoliko golova, ali su se ispravili početkom drugog jer je Hamza Gasal nakon rikošeta u šesnaestercu pogodio za 2:0 u 48. minutu.

Željezničar nije stao tu, pa su već u 53. minutu povećali rezultatsku prednost na 3:0, a sada je strijelac ponovo bio Gasal koji je postigao svoj drugi gol na meču.

Nije ni ovo dosta bilo Željezničaru koji je dobio penal nakon što je Nukić ponovno nesretno igrao rukom, a sada je u 70. minutu precizan bio Santos.

Ipak, fudbaleri Tuzla sitija nisu klonuli duhom te su odlučili da se neće predati i da neće doživjeti svojevrsni debakl na “Grbavici”, jer je u 76. minutu rezultat na 4:1 smanjio svojim golom Semir Smajlagić.

To nije bila posljednja riječ od Tuzla sitija, jer su oni došli do još jednog gola, a sada je precizan za ispostaviće se konačnih 4:2 bio Mladen Veselinović u 83. minutu susreta.

Do kraja se kao što je navedeno, rezultat nije mijenjao te je sastav Željezničar ostvario veliki trijumf i ostavio je sva tri boda na svom stadionu.